Filmové tržby a návštěvnost kin v České republice

Víkendový žebříček ovládla Fantastická zvířata, čísla jsou ale za očekáváním

Víkendový žebříček ovládla Fantastická zvířata, čísla jsou ale za očekáváním

 11.04.2022

Návštěvnost třetího dílu Fantastických zvířat je zároveň úspěch i zklamání. Úspěch je to z pohledu aktuální návštěvnosti kin. 97 tisíc diváků za první víkend je nový rekord roku 2022, a to prosím vydržel předchozí rekord druhého Sonica (92 tisíc) jen jeden týden. Dá se očekávat, že Fantastická zvířata budou patřit k největším filmům roku, i když jsme zatím jen ve čtvrtině sezóny. Zklamání je to ovšem z pohledu dalších filmů ze stejného světa. Brumbálova tajemství startují jen s polovičními čísly, které měly první dva díly a když nepočítáme start prvních dvou dílů Harryho Pottera před dvaceti lety, vždycky měly filmy z kouzelnického světa vyšší start než 100 tisíc diváků za první víkend. Ano, Harry Potter je u nás obrovský fenomén, kde každý díl původní série měl návštěvnost zhruba 700 tisíc diváků a první dva díly Fantastických zvířat sahaly po metě 500 tisíc. O tom si bude muset nechat třetí díl jen zdát, s průměrným násobkem míříme někam k hranici 300 tisíc diváků. Takže ano, bude to jeden z TOP 10 filmů roku. S tím, že každý předchozí díl byl vždy vždy mezi TOP 3. Úspěch i zklamání zároveň.

Nejvážnějším protivníkem v dalších týdnech bude pro Brumbálovce superrychlý Ježek Sonic. Po skvělém startu zpomaluje druhý víkend pouze o 31% a připsal si dalších 62 tisíc diváků. Mohutnou rychlostí tak útočí na aktuální medailové pozice a jestli to takhle dobře půjde dál, o víkendu vyšoupne z bronzové příčky nového Batmana (zatím jen 212 tisíc). Ten poslední týdny nepěkně padá a vzhledem k tomu, že byla aktuálně potvrzena jeho premiéra na českém HBO Max už příští pondělí, dá se čekat, že v kinech velmi rychle propadne. Nicméně není to největší sešup týdne, ten si připisuje dle očekávání jiný komiksový hrdina - Morbius. Pokles 68% ukazuje, že se špatné kritiky šíří rychle a při podobném kolapsu se hranice 100 tisíc diváků velmi rychle vzdaluje. Příští víkend bude jasno.

Samostatnou bitvu hrají mezi sebou dvě české novinky. Známí neznámí a Poslední závod shodně spadly zhruba o třetinu. Lepší vysvědčení má zatím český remake populární dramedy, po skvělém startu minulý víkend mají Známí neznámí na kontě už 91 tisíc diváků a jsou na dobré cestě zabojovat o nejlepší české filmy roku. Porazit Srdce na dlani (176 tisíc) by neměl být při aktuálním tempu problém, nedostižná bude zatím tedy jen druhá Bambitka (340 tisíc). Poslední závod má menší ambice, dramatická rekonstrukce neblahého osudu prvních českých lyžařů má zatím na kontě 78 tisíc diváků a bude dál sbírat přírůstky zřejmě celé jaro. Na rozdíl od Známých neznámých nebude mít v nejbližších týdnech vážného domácího žánrového konkurenta. Slovenské drama Stínohra se o prvním víkendu nezmohlo více než na 3 tisíce diváků a bude v TOP 20 jen na krátké návštěvě.

Střed víkendového žebříčku je zase jednou velkou bitvu mezi dětskými filmy. Průběžně si nejlépe vede Proměna (už 78 tisíc diváků), naopak ztrácejí druzí Příšerákovi (celkem jen 26 tisíc), neskonalou výdrž vůči novinkám mají Encanto (skoro už 5 měsíců v kinech a 106 tisíc diváků) a Myši patří do nebe (přes 6 měsíců, 131 tisíc), český animák dokonce mezi víkendově stoupá na dvojnásobek. Zatopit starým i novým animovaným hitům bude chtít nadcházející víkend novinka Zlouni, v předpremiérách zatím nasbírala první 3 tisícovky. Ve zbytku TOP 20 už jen nenápadně upozorníme na propad Betlémského světla na 17. pozici, což prakticky znamená konec tržeb (69 tisíc), naopak dále posiluje nezlomný Zátopek.

Celkově tu máme za víkend pro filmy TOP 20 moc pěkných 255 tisíc diváků, potvrzuje se tak zdravý trend z minulých týdnů. Pro nadcházející víkend předpovídáme ještě zlepšení, kromě silných stávajících hitovek tu máme hned tři nové adepty. Animované Zlouny už jsme zmínili, historické drama Seveřan může jen překvapit, absolutním favoritem je ale velmi očekávaný celovečerák s nejslavnějším českým fotbalistou posledních let. Ano, držte si kopačky, Julius Lavický s Vyšehradem přijde o prodlouženém velikonočním víkendu hrát nejvyšší ligu.
Sonic, Morbius a Známí neznámí nakopli česká kina, chodí se jak o závod

Sonic, Morbius a Známí neznámí nakopli česká kina, chodí se jak o závod

 05.04.2022

Konečně. Průběžná čísla za březen byla dost podprůměrná, ale hned s prvním dubnovým víkendem se to výrazně zlepšilo. A může za to nejen studené počasí, které zahnalo diváky do vyhřátých kinosálů, ale především moc pěkná skladba novinek, které výjimečným způsobem opanovaly první tři místa víkendového žebříčku. Především start dvojky Ježka Sonica je impozantní - 91 tisíc diváků za první víkend je nejen lepší zhruba o čtvrtinu oproti prvnímu dílu, ale také nový rekord pro rok 2022. A loni byly lepší jen dva jiné americké snímky - pokračování Spider-Mana a Venoma. Jak je vidět, podobné filmy divákům chyběly a Sonic bude chtít zaplnit místo neškodné zábavy, kterou tu za poslední týdny obstarával právě poslední Spider-Man. Ten poprvé po 15 víkendech svojí víkendovou pouť českými kiny končí zhruba na čísle 670 tisíc diváků. Sonic 2 taková megačísla mít nebude, ale bude chtít dát alespoň 300 tisíc. Jednička před dvěma lety šla do kin těsně před pandemií a musela se tedy rychle poroučet, dvojka nyní může ukázat, jak moc diváci u rychlonohého ježka vydrží.

Na druhém místě žebříčku startuje v pořadí 21. remake komedie Naprostí cizinci, tentokrát v českém obalu pod značkou Známí neznámí. Téměř 50 tisíc za první čtyři dny je hodně sympatický start, po Bambitce druhý nejlepší letošní. Svěráci s Betlémským světlem či producenti Srdce na dlani mohou jen závidět, sázka na osvědčený námět se vyplatila a tady se bude chodit ve velkém i dále. Naprostí cizinci, původem z Itálie, kdysi u nás utržili za celou dobu jen necelých 30 tisíc, ale jak další zahraniční remaky ukazují, národní verze v dané zemi vždy měly podstatně lepší úspěch. Známí neznámí také rychle vyřídili nejvážnější českou konkurenci, MImořádná událost už je sotva v TOP 20 a bude končit lehce nad hranicí 105 tisíc diváků. Propadlo výrazně také Betlémské světlo, zatím pouhých 66 tisíc a už jednou nohou nad propastí. Naopak vcelku logicky se drží Poslední závod, tématicky jinde než většina českých filmů. Po prvním víkendu propadu pouhých 14% a v úhrnu už 57 tisíc diváků. Nikterak šílené, ale stabilní tempo filmu by ho mělo udržet nahoře pěkných pár týdnů. Že se závody vyhrávají i na konci, to by mohl vyprávět i Zátopek, který takhle sbíral diváky loni a teď se díky Českému lvu mohl ještě na chvilku vrátit do TOP 20.

Až na třetí pozici se vydrápal Morbius. Recenze nové komiksovky ze světa marveláckého Sony jsou sice příšerné, ale diváci se zatím nenechali odradit a přišlo jich slušných 38 tisíc. Je sice nejslabší z této velmi speciální série, ale zkuste vyniknout vedle hitovek typu Spider-Man nebo Venom. Morbia teď nejen u nás čeká závod s časem, než se reakce rozkřiknou, bude chtít dosáhnout na rozumná čísla, která se u nás lámou okolo hranice 100 tisíc diváků. Pokles příští víkend napoví, jestli to bude reálné. Nástup Morbia překvapivě zatím moc nepostihl Batmana, který poklesl jen o 10% a spokojeně přidává dalších 10 tisíc do své hromádky nyní už vyčíslené na 204 tisíc diváků celkem. Dařilo se slušně i další dospělejší zábavě, Ztracené město po 1. víkendu také pokles jen 11%, přisypává i Uncharted, stále ještě letošní číslo dvě v českých kinech. Doznívající oscarová šeptanda také dopadla na vážné filmy typu Drive My Car nebo Nejhorší člověk na světě, které zažily mírný mezivíkendový nástup. Cyrano, poslední premiéra týdne, ale zaujal jen něco přes 500 diváků a sotva se v TOP 20 ohřeje.

Největší injekci dostaly uplynulý víkend dětské filmy. K mohutnému skoku se odhodlala hlavně Proměna (plus 57%) a podobně jako její starší sestra Encanto, také zde se zřejmě začíná projevovat nástup internetové šeptandy mezi mladším publikem. Studené počasí také svědčilo Bambitce, česká pohádka už má 330 tisíc a dál bez problému vede letošní žebříček. Poklesli pouze druzí Příšerákovi a Velký červený pes Clifford. Dětskou konkurenci čeká nadcházející víkend zemětřesení, protože do kin se chystají Fantastická zvířata 3 a jsou mezi dalšími vážnými novinkami jednoznačným favoritem příštího TOP 20.
Nejslabší víkend roku vyhrál Poslední závod, překvapilo Ztracené město

Nejslabší víkend roku vyhrál Poslední závod, překvapilo Ztracené město

 28.03.2022

V české společnosti už delší dobu není pandemie hlavní téma, ale jak se otevřely karanténou omezené volnočasové aktivity, kinu to paradoxně uškodilo. Návštěvnost snímků TOP 20 žebříčku vytrvale klesá už dva měsíce v kuse a ani nové zajímavé filmy to nedokáží zvrátit. Tentokrát to bylo jen 100 tisíc diváků pro filmy první dvacítky, což je nejhorší výsledek od začátku roku.

Celou čtvrtinu diváků zaujala premiéra Posledního závodu, českého dramatu o historickém závodu v drsných podmínkách Krkonoš. 25 tisíc je v rámci postpandemického světa vlastně docela fajn, ale například tématicky příbuzný Šarlatán měl start dvakrát tak lepší a vlastně i Betlémské světlo udělalo o 3 tisíce diváků více. Zatím to vypadá, že z Posledního startu nějaká megapecka nebude, ale pokud se budou relativně slušné recenze dále šířit, měl by alespoň 100 tisíc diváků překonat. Musí se ale zabrat mnohem více než již zmíněné Betlémské světlo, které se vlastní i cizí vinou po třetím víkendu propadlo o 69% a s částkou 61 tisíc diváků se meta 100 tisíc vzdaluje rychleji než osudový cíl účastníkům Posledního závodu.

Na druhé místo víkendového žebříčku se překvapivě vyšvihla další novinka, dobrodružná komedie Ztracené město. Podobných oddychovek bylo v posledních dvou letech v českých kinech jako šafránu. A když připočtete sympatickou dvojku Channing Tatum a Sandra Bullock, můžeme tu mít nenápadného černého koně jarní sezóny. Bavíme se samozřejmě opět v relativních číslech, start necelých 17 tisíc diváků je na hony trhákům typu Jumanji, ale fakt, že podobný film udělá nyní taková čísla, svědčí, že pro výsledek budeme moci násobit alespoň 4x. Naopak o něco méně přineslo v premiérovém víkendu pokračování animáku Příšerákovi, 10 tisíc diváků zní pěkně, ale bledne v porovnání s jedničkou, která otevírala s 25 tisíci.

Jedinou starší věcí, která drží tempo s novinkami, je nový Batman. Také zpomalil a připsal si necelých 13 tisíc diváků. Celkově má 189 tisíc a v průběžných žebříčcích se zatím výrazně neposunul. Letos mu zatím patří 3. místo, Uncharted na 2. místě je však vzdáleno ještě 40 tisíc a navíc ještě stále přihazuje, tentokrát zhruba 6 tisíc za víkend. Nejlepší Batman v českých kinech, Temný rytíř povstal, ukončil svoji pouť na čísle 240 tisíc diváků, což možná bude pro nového Batmana až příliš velké sousto. Následující dva víkendy rozhodnou - zda bude dál zpomalovat a nebo se zastaví na nějakých menších, ale stabilních číslech. Ty letos takhle poctivě sype Uncharted a částečně i Spider-Man, ale tam už je vidět chystaný přesun čistě online.

Ve zbytku žebříčku úřadují už většinou jen dětské filmy. Nejsilnější z nich je Proměna, nová pixarovka po slušném startu také prudce zpomaluje a k překonání hranice 100 tisíc bude potřebovat ještě nějakou vzpruhu. Tuhle hranici naopak čerstvě překonalo Encanto. A ještě o ni usiluje Velký červený pes Clifford, chybí už jenom něco přes 3 tisíce diváků. Film už je ale téměř z TOP 20 pryč, stejně jako druhé Zpívej nebo Myši patří do nebe. U českých filmů (Srdce na dlani, Mimořádná událost, V létě ti řeknu jak se mám) nikterak zajímavé milníky nepadly, takže nejzajímavější perličkou z druhé půlky TOP 20 je brutální propad čerstvé novinky Ambulance, která po slabém startu přidává ještě příšernější 2. víkend a s necelými 6 tisíci diváky celkem je zralá příští víkend na ručník.

Oscarem čerstvě ověnčená japonská novinka Drive My Car startuje až na 16. místě s pár stovkami diváků a může teoreticky doufat v nárůst zájmu nadcházejíci dny, ale mezi favority příštího víkendu nepatří. Ten bude tentokrát nabitější než obvykle, máme tu komiksovku Morbius, šílený animák Ježek Sonic 2 a 21. (ne, to není vymyšlené číslo, opravdu dvacátý první!) remake italského filmu Naprosti cizínci, tentokrát v očekávané české verzi pod názvem Známí neznámí.
Batman vede i třetí víkend po sobě, Betlémské světlo prudce padá

Batman vede i třetí víkend po sobě, Betlémské světlo prudce padá

 21.03.2022

Česká kina se dostávají do ospalejšího stavu a jejich návštěvnost za poslední víkend padá na úroveň letního spánku. 124 tisíc pro filmy TOP 20 je nejmenší číslo od začátku února, kdy začala kina fungovat normálně. Snad je to jen slabší nabídkou novinek a ne začátek nového trendu.

Vedení si třetí víkend po sobě udržel nový Batman, kterému stačilo na vítězství pouhých 26 tisíc diváků. Celkově už jich má přes 171 tisíc, což znamená, že účast v letošní TOP 10 by ho i přes nával letních a podzimních hitovek neměla minout. V porovnání se staršími kolegy si vede ještě lépe - za chvilku překoná Batman v Superman a bude chtít určitě zaútočit na nejúspěšnějšího Batmana v českých kinech, kterým je Temný rytíř povstal (240 tisíc diváků). Za Batmanem na stříbrné příčce překvapivě najdeme pixarovku Proměna, která poklesla po premiérovém víkendu jen o 25% a má tak zaděláno stát se dětským tahákem jara. Téma se evidentně u českých diváků chytlo více než všechny poslední pixarovky a disneyovky dohromady, viz bídné výsledky Duše i Lucy. A Encanto to zachraňuje až v posledních týdnech. Na 9. místě víkendového žebříčku ji chybí po 4 měsících ke 100 tisícům už jen pár neposedných malých návštěvníků. Proměna má po jedenácti dnech už 50 tisíc diváků a velmi brzo Encanto předhoní.

Na třetí místo dle tržeb propadlo oproti minulému víkendu Betlémské světlo, které tím pádem dostává nálepku největší komerční zklamání roku 2022. Po mizerném otevíráku (28 tisíc) padá druhý víkend od premiéry o 52%, což je na český film velmi nepříjemné číslo a svědčí o tom, že Svěráci se tentokrát do vkusu českých diváků vůbec netrefili. Jejich věrná základna je zřejmě vytáhne nad 100 tisíc, protože cokoliv méně by byla absolutní ostuda, ale dál už to vůbec nevypadá dobře. Tuplem, když se během následujících týdnů řítí do kin mohutná česká konkurence a bude se bojovat o každou korunu. Betlémské světlo o druhém víkendu přilákalo mnohem méně diváků než Tajemství staré bambitky 2, český souboj vyhrálo jen díky dražším vstupenkám. Bambitka už má navíc po měsíci a půl “vyděláno” a může dál přisypávat po středních dávkách do svého již solidního měšce, kde od 315 tisíc diváků nashromáždila 46 miliónů korun v tržbách.

Samostatný odstavec je jako vždy poslední měsíce vyhrazený pouze filmům Toma Hollanda. Uncharted na čtvrtém místě víkendu dál překonává nejoptimistější odhady a dělí ho pouze jedno zhoupnutí lanem od hranice 250 tisíc diváků. Po Bambitce je to letos druhý nejnavštěvovanější film. Na šestém místě potom dál trůní poslední Spider-Man, třináctý víkend od premiéry stále posouvá post-pandemické rekordy a už má skoro 670 tisíc diváků. Magická úroveň 700 tisíc zřejmě nepadne, protože se tento týden chystá film i na české streamy, ale třeba mu za pár týdnů pomůže dvojitý program s dvojkou Doctora Strange a pak bude moci slavit. Co by za jeho účast ve filmu dal takový Michael Bay, ale do své novinky jménem Ambulance obsadil jen Spideyho protivníka ze dvojky (Jake Gyllenhaal), a proto se musel ve víkendové tabulce spokojit až se sedmým místem a velmi slabým otvírákem (4 tisíce). Horší start u nás ještě Michael Bay neměl a možná by k nám mohl příště raději přivést nové Transformery.

Druhá polovina žebříčku je složena ze starších kousků bez možnosti už nějak zásadně zvrátit svoje finální výsledky. Mírně oslavuje Mimořádná událost (překonala čerstvě 100 tisíc), podobný dárek by si rád dal i Velký červený pes Clifford (chybí mu 5 tisíc), zbytek se dělí na ty co překonaly očekávání (Zpívej 2, Myši patří do nebe) a ty co ho nesplnily (V létě ti řeknu, jak se mám, Srdce na dlani). Z novinek kromě Ambulance se hezky rozjel Nejhorší člověk na světě (4 tisíce diváků, 9 tisíc včetně starších předpremiér), ale Haute Couture bude v TOP 20 jen na návštěvě. Své diváky se také na prvních projekcích otestovaly dvě očekávané novinky nadcházejícího víkendu - pokračování animáku Příšerákovi a české lyžařské drama Poslední závod.
Temný Batman zhasl Betlémské světlo, tak špatný start ještě Svěráci neměli

Temný Batman zhasl Betlémské světlo, tak špatný start ještě Svěráci neměli

 14.03.2022

Je to ošklivý, zlý…nepěkná věc. Legendární Svěrákovská věta se tentokrát obrátila proti svému tvůrci, protože jinak než ošklivě nelze vstup Betlémského světla do českých kin popsat. Očekávaný film dua otec-syn Svěráků útočil v posledních dnech masivní kampaní zdůrazňující především nahotu hlavní herečky, jako by snad tušil, že jen samotný námět či autorská značka už nebudou stačit. A nestačilo. 28 tisíc diváků za první víkend je suverénně nejslabší změřený start v jejich společné porevoluční kariéře a pokud se něco zásadního nezmění, bude to zároveň i suverénně nejslabší komerční výsledek za celou jejich společnou kariéru.

Zatímco ještě do roku 2007 byl každý jejich společný film automaticky sázkou na jistotu a až na jednu výjimku (Akumulátor 1) každý jejich celovečerní film přilákal do kin více než 1 milión diváků (Obecná škola, Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve), od tohoto zlomového roku to jde s nimi s kopce. Tedy samozřejmě relativně, protože 350 tisíc (Kuky se vrací), 500 tisíc (Po strništi bos) či 660 tisíc diváků (Tři bratři) jsou na český film pořád skvělá čísla, ale už to nejsou rekordní čísla. A soudě dle slabého startu, ani desetinásobné zhodnocení, typické pro české trvalky, by nepomohlo dostat se Betlémskému světlu nad 300 tisíc, tedy do úrovně, kde parkují jen středně úspěšné české filmy.

Kde je problém? Na koronu už to svést nepůjde, protože pocitově už strach z pandemie z české společnosti prakticky vymizel. Na hezké počasí to lze svádět jen částečně, ostatně přeplněná nákupní centra o víkendu vypovídala, že lidé nemají problém se vypravit i do uzavřených míst. Konkurence byla hodně slabá, pohádková Bambitka je spíše lákadlem pro děti a má už největší vlnu popularity za sebou, i tak ale 5. týden urvala solidních 20 tisíc diváků. A konečně vážná politická situace naopak těm správným filmům pomáhá, lidé mají tendenci do kina před vážnou realitou utíkat a typicky to platí pro české filmy. A obzvláště by to mělo platit pro české filmy značky Svěrák. Na vině tak je především téma filmu, které je ještě větší fajnšmekrovskou hračičkou než byl kdysi Akumulátor 1 a navíc, soudě podle recenzí, ještě vůbec ne nijak povedenou.

Situace je dokonce tak vážná, že Betlémské světlo dokonce ani víkendový žebříček nevyhrálo, protože první místo udržel temný Batman. Ano, netopýří mstitel, jehož oblíbenost je v českých kruzích hodně daleko za mánií, kterou způsobuje v USA či zbytku světa, dokázal v pohodě odrazit i nástup největšího českého hitmakera a hezky rozšířil svou návštěvnost o dalších 40 tisíc diváků. Propad 37% po prvním víkendu je pro hollywoodský film hodně pěkně vysvědčení a vypadá to na začátek krásného přátelství s českými fanoušky. Ne nutně dlouhého, protože už za měsíc a něco by se měl Batman stát historicky prvním kinohitem, který bude ve zkrácené lhutě uveden na čerstvě spuštěnou službě HBO Max a tudíž má oproti trvalkám typu Spider-Man: Bez domova (6. místo o víkendu a ďábelských 662 tisíc divákům celkem) o hodně zkrácený běh.

Se streamingem teď bude bojovat i nová pixarovka Proměna. Ta startuje na 3. místě, 25 tisíc diváků je po dlouho době solidní animovaný start značky Disney, která se u nás poslední dva roky potýká s problematickými otevíráky (viz Luca či Duše). V USA či Západní Evropě šel tento film rovnou na streamovací službu Disney+, ale bohužel včetně české verze, takže se kvalitní dabovaná verze filmu válí od víkendu po různých úložištích. A český distributor se bude muset hodně ohánět, aby jí objevilo co nejméně lidí. Jinak mu jí rodiče dětí, co by jinak opakované zhlédnutí filmu řešilo další návštěvou kina, nepěkně využijí. To takové Encanto může být rádo, že nedopadlo stejně, tam se chodí poctivě už 4. měsíc v řadě, i když tedy v hodně malých dávkách a návštěvnost zatím ještě nepřelezla 100 tisíc diváků celkem.

Ve zbytku žebříčku už k velkým změnám nedošlo, Tajemství staré Bambitky pokukuje po hranici 300 tisíc diváků, Uncharted překonal 200 tisíc a českými lvy posilněný Zátopek potom hned 400 tisíc. Největší propady kvůli nástupy Proměny prožily konkurenční dětské filmy, z nichž tři už jsou na cestě z TOP 20 (Myši patří do nebe, Haftaňan a Moje krásná příšerka) a ostatní (Zpívej 2, Velký červený pes Clifford) popadaly o několik příček dolů. V předpremiéře se o slovo opět hlásí vztahová komedie Nejhorší člověk na světě, ale nadcházející víkend mezi favority patřit nebude. Ne snad kvůli další nové konkurenci (thriller Ambulance od Michaela Baye), ale spíše proto, že o reparát se bude pokoušet Betlémské světlo a odrážet jeho útoky bude dále temný Batman.

Návštěvnost kin víkend od 23. 6.
Top Gun: Maverick
Nejúspěšnější filmy 2022 v ČR
Vyšehrad: Fylm
Nejúspěšnější filmy 2022 v USA
Top Gun: Maverick
Nejúspěšnější filmy 2022 celkem
Top Gun: Maverick

Město

Praha - Brno - Ostrava - Plzeň - vše

Řetězce

Cinema City - Cinestar - Europa Cinemas

Typ

Multikina - Vícesálová - Malá - Letní

Projekce

2D - 3D - 4DX - IMAX

Technologie

2K - 4K - 35mm - 70mm - 16mm