Ženská na vrcholu
Premiéra
7. 11.
Tržby
9 M Kč
Dnes představení
116
Recenze kritiků
75 %
Bitva u Midway
Premiéra
7. 11.
Tržby
2,6 M Kč
Dnes představení
50
Recenze kritiků
56 %
Fany a pes
Premiéra
7. 11.
Tržby
0,2 M Kč
Dnes představení
4
Recenze kritiků
75 %
Addamsova rodina
Premiéra
31. 10.
Tržby
7,1 M Kč
Dnes představení
71
Recenze kritiků
51 %

Filmové tržby a návštěvnost kin v České republice

Tarantino dál úřaduje, Tenkrát v Hollywoodu je už lepší než Pulp Fiction

Tarantino dál úřaduje, Tenkrát v Hollywoodu je už lepší než Pulp Fiction

 27. 8. 2019

Ani druhý víkend po sobě nepolevuje zájem o trio Tarantino, Pitt a DiCaprio. Tenkrát v Hollywoodu poklesl mezivíkendově jen o 51% a za deset dní už nasbíral skoro čtvrt miliónů diváků. Chybí mu už jen kousek k tomu, aby se stal nejúspěnějším filmem Quentina Tarantina (ano, včetně Pulp Fiction) a zařadil se mezi ty nejúspěšnější tituly hlavní herecké dvojice. Pro Pitta byl zatím český vrchol před 15 lety v Tróje (622 tisíc diváků) a můžete si tipnout, který film je u nás nejúspěšnější pro Leonarda DiCapria. Každopádně by si mělo Tenkrát v Hollywoodu bez problému poradit třeba s Vlkem z Wall Street, Počátkem nebo Revenantem.

Slabší novinky umožnily, aby nejen Tarantino, ale i čtvrtý Příběh hraček zůstal na stejné pozici jako minulý víkend. Nová pixarovka přidává zhruba 17 tisíc, celkově má necelých 150 tisíc. Na dosud nejlepší trojku chybí už jen 50 tisíc, což i při tomto slabším tempo by měla čtyřka dát. Ale na víc už to asi nebude. Prostě Pixarovky u nás obecně netáhnou tak jako v USA, nejnavštěvovanější je Ratatouille se 400 tisíci diváky. Na Mimoně, Shreka či Draky to nemá ani náhodou.

Slavit naopak může nový Lví král. 340 tisíc v celku znamená, že hraný remake je nyní oficiálně úspěšnější než původní animák a navíc na něj v průměru na představení chodí stále více lidí než třeba na ToyStory, i když má ve svých lvích nohách tři týdny navíc. V první desítce je navíc stále nabito dětskou konkurencí. Hodinářův účeň druhý týden po premiéře sice jen mínus 45%, ale už start byl slabý a průměrné představení podle čísel zeje oproti americké konkurenci prázdnotou. Tady se bude brzy klesat i mimo topku a 50 tisíc bude maximum. Naopak Mazlíčci stále odolávají předpovědím a po 10 týdnech si jedou svoje stabilní čísla. Už jsou poměrně úspěšnější u nás než třeba v USA. 310 tisíc rozhodně není konečná hranice.

Pojďme na novinky. Téměř každý týden tu máme nový horor, tentokrát se nahoru prodrala Krvavá nevěsta. Skoro 15 tisíc diváků (3. místo za víkend) je zhruba stejný start jako nedávné Noční můry z temnot, tedy na téměř neznámý horor fajn výsledek. Jistota čtyřnásobku by se mohla vyplnit, ostatně právě Noční můry už překonaly trojnásobek a peláší urvat 50 tisíc. Další dvojice hororů (Slunovrat, Anabelle 3) už spíše paběrkuje, pro oba je to zřejmě poslední šance, jak urvat pár tisícovek diváků. Za týden a něco dorazí do kin druhé TO a předpokládá se, že zbourá konkurenci úplně.

Na čtvrtém místě víkendového žebříčku startuje nová česká komedie Přes prsty. Je to ale takový start napůl, zatím ho hraje pouze část kin a oficiální premiéra nás čeká až tento týden. Očekává se, že po slabé národní nabídce poslední týdny Přes prsty vrátí sváteční diváky zpět do kin. 100 tisíc je povinnost, 200 tisíc už bude vzhledem k ne úplně rozjařeným recenzím obtížnější, cokoliv nad 300 tisíc bude obrovský úspěch. Počkáme si na oficiální start. Letní počasí a nabídka letních kin obecně svědčí také starým českým klasikám, Ženy v běhu mezivíkendově opět stoupají a jsou na dostřel první desítky. Celkově už padla hranice 1,3 miliónů diváků.

Poslední novinkou týdne ja akční film Anna. Jen něco přes 3 tisíce diváků naznačuje, že další Lucy nebo Atomic Blonde to nebude. Ženská hrdinka se tentokrát musela v přímé konkurenci sklonit jak před létajícím puberťákem (Spider-Man už olizuje hranici 400 tisíc), tak novým Rychle a zběsile (čerstvě 150 tisíc). Šance je zachránit si reputaci v dalších týdnech, kdy do kin nejdou žádné velké akční pecky, až v půlce září Rambo.

Ještě tu máme celková měsíční čísla za červenec. 1,56 miliónů diváků a 211 miliónů Kč v tržbách je nový červencový rekord, velké filmy jako Spider-Man: Daleko od domova, Lví král a Tajný život Mazlíčku 2 pomohly kinům po slabém červnu. Meziroční růst je stále úžasných 21% (diváci) a 24% (tržby). Šance dosáhnout nového ročního rekordu je čím dál tím blíže. 20 miliónů diváků za rok to asi nebude, to by musely do konce roku přijít ještě dva filmy typu Endgame, ale 19 miliónů je reálných a bude to pořádný skok proti už tak úžasným loňským 16,3 miliónům.
Češi se zbláznili do nového Tarantina, Tenkrát v Hollywoodu startuje ve velkém

Češi se zbláznili do nového Tarantina, Tenkrát v Hollywoodu startuje ve velkém

 19. 8. 2019

Od novinky Quentina Tarantina se čekalo víc než obvykle, ale výsledky předčily očekávání. Za první čtyři dny si našlo na Tenkrát v Hollywoodu cestu do kina skoro 119 tisíc diváků, v předpremiérách potom ještě dalších 9 tisíc. To je hned několik nej. Nejlepší start Quentina Tarantina v ČR - dosud nejlepší premiéru, Osm hrozných, překonal Hollywood hned dvojnásobně. Je to dokonce nejlepší zaznamenaný start Leonarda Di Capria (pro Titanic data o prvním víkendu bohužel nejsou k dispozici) a také pro Brada Pitta je to nová jednička premiérového víkendu. V rámci letošních startů je to zatím pátý nejlepší odraz, vedle Marvelu (Avengers a Captain Marvel) byly letos lepší už jen novinky Ženy v běhu a Jak vycvičit draka 3.

Tenkrát v Hollywoodu se tím pádem zařazuje mezi hlavní favority letošního roku, tedy myšleno favority na první desítku, protože o prvním (Ženy v běhu) a druhém (Avengers) místě už je zřejmě rozhodnuto. Na třetí příčku by potřeboval Tarantino skoro 600 tisíc diváků, což není moc reálné, ale čtvrtá příčka už nereálná není, tam zatím v poklidu odpočívá Captain Mavel se 405 tisíci. Vzhledem k tomu, že pro Tarantinovy filmy platí v průměru o něco vyšší koeficient start vs výsledek než obvykle, bude zajímavé sledovat, kam další týdny poputuje. Bude to padající hvězda jako Osm hrozných (x3) nebo trvalka jako Hanebný parchanti (x8)? Ukáže už tento víkend a mezivíkendový propad.

Trojice Tarantino, Pitt a DiCaprio si bez problému poradila se zbytkem žebříčku, stříbrné Toy Story 4 ztrácí skoro 100 tisíc diváků. Po dvou týdnech má nejnovější Pixarovka už více než 100 tisíc, mezivíkendový propad činí 50 %, což je celkem sympatické. Cíl čtvrt miiónů je zatím stále reálných. Do boje o dětského diváka se stále ještě zapojují i starší kousky jako je Lví král (3. místo, 15 tisíc za víkend, 315 tisíc celkem), druzí Mazlíčcci (už jen kousínek od 300 tisíc) nebo Tlapková patrola (35 tisíc celkem).

Druhá premiéra víkendu byla také pro děti. Nová česká pohádka Hodinářův učeň startuje s 13 tisíci, což není úplně oslnivé. Na čerty, anděly a princezny to nemá ani náhodou, spíše se to bavíme o béčkové úrovni jako je Dešťová víla nebo Sedmero krkavců. Na české pohádky také nelze uplatit běžný koeficient, bude záležet na výdrži mimo Prahu, můžeme brzy skončit okolo 70 tisíc, ale vyloučeno není třeba ani 120 tisíc. Další týdny napoví.

Co ostatní? Hobbs a Shaw se i přes slušné tempo (4. pozice, 14 tísíc) už musí smířit, že v sérii Rychle a zběsile to víc než třetí příčku v součtu nebude, do bronzové medaile a zachováni cti chybí ještě 40 tisíc. Bude to každopádně boj v následujících týdnech. Podobně se namaká i poslední Spider-Man, do překonání Captain Marvel mu chybí ještě 15 tisíc, což sice za poslední týden ještě zvládl, ale každý týden teď klesá o třetinu.

Nedaří se Slunovratu, po třetím víkendu propad o 60 % a tržby zatím ani ne 30 tisíc. O něco lépe na tom jsou Noční můry z temnot, které i přes slabší recenze už 30 tisíc v pohodě dávají, pokles jen o 48% a šance ještě něco znamenat. V druhé desítce už žádné další zajímavé zvraty nejsou, symbolicky žebříček uzavírá opět Quentin Tarantino, jehož Pulp Fiction se po 25 letech opět vrací do kin a v rámci spojených promítání s Tenkrát v Hollywoodu dokázal přilákat více diváku než komedie typu Ibiza.
Toy Story 4 má nejlepší start série, ale nej animákům konkurovat nemůže

Toy Story 4 má nejlepší start série, ale nej animákům konkurovat nemůže

 13. 8. 2019

Sice to ještě není úplně vyhrané, ale zdá se, že letní novinky konečně vracejí diváky do kin. Na čtvrté Toy Story bylo první víkend zvědavo 54 tisíc diváků, tedy solidní start nejen v rámci animáků, ale i dalších blockbusterů. Je to nejlepší start série, dosud vedoucí trojku překonal nový díl skoro dvojnásobně. Ale je nutno přiznat, že Toy Story u nás nikdy nemělo takovou základu fanoušků jako v USA, v rámci animáků by se tento start dostal až do čtvrté desítky, zhruba na úroveň Hurvínka, Čtyřlístku nebo posledních Šmoulů.

Na Mimoně, Shreka nebo Dobu ledovou to nemá ani náhodou. A nebude to ani nejúspěšnější animák letošního roku, tím přinejmenším do premiéry Ledového království 2 bude Jak vycvičit draka 3 (aktuálně 575 tisíc), víc zřejmě bude mít i druhý díl Mazlíčků (aktuálně 286 tisíc), u Toy Story $ bude záležet na výdrži. Míříme zatím zhruba ke 250 tisícíům, bude to ale boj, protože konkurence je pořád silná. Lví král se stále drží na třetím místě, už jsme na 280 tisících a pořád se přisypává po velkých desítkách tisíc. Tlapková patrola na 8. místě padá více než by si po sympatickém startu přála (-55%) a černý kůň z ní nebude.

Přeskočíme na dospělácké věci. Nové Rychlé a zběsile po premiéře padlo o 49 %, což není špatné, celkově už má 108 tisíc a podle diváků novinka už překonala první, třetí a čtvrtý díl. Dalším cílem je pětka (108 tisíc, formalita) a dvojka (160 tisíc, už těžší), ale výhodou je, že široko daleko není a nebude přímá konkurence. Pražský Spider-Man na pátém místě přidává dalších 10 tisíc, 400 tisíc stále v dohledu. Spider-Man je v obležení hororové konkurence, Slunovrat na sedmém místě poklesl po premiéře o 36 %, ale startoval s málem, takže to až taková výhra není. Uvidíme, co šeptanda příští týdny. Naopak velmi pěkně otevírá novinka Noční můry z temnoty, necelých 18 tisíc je po třetí Anabelle, Řbitovu a Únikové hře letošní 4. nejlepší hororový start. Do premiéry druhého TO má šanci sbírat hororové fandy.

V druhé desítce žebříčku je to už méně zajímavé. Komedie mají střídavý úspěch, Bez věcí nad věcí se i čtvrtý týden po sobě drží, naopak Ibiza padá pryč z první dvacítky. Podfukářky i Yesterday si drží svůj stálý průměr tísícovka za víkend a než dorazí nové české romantické komedie, budou v tom pokračovat. TOP 20 se stále také drží zuby nehty největší hity letošního roku, jako jsou Ženy v běhu (už jen kousek od 1,3 miliónů diváků) nebo Avengers: Endgame (910 tisíc) a také loňského roku, Bohemian Rhapsody (30. týden v TOP 20, celkem 1,66 miliónů diváků).
Hobbs a Shaw startují svižně a klidně, ale nikoli rychle a zběsile

Hobbs a Shaw startují svižně a klidně, ale nikoli rychle a zběsile

 5. 8. 2019

Poslední víkend byl slušně nadupaný z hlediska nabídky, tři premiéry a jedna předpremiéra ale jen zčásti zpřeházely zavedený pořádek posledních týdnů. Na prvním místě samozřejmě Hobbs a Show, spin-off Rychle a zběsile podobně jako v USA sice nedosahuje čísel hlavní série, ale 54 tisíc diváků je dobrý odpich od startovní čáry. Je to rychlost mezi pětkou a šestkou, kdy se přeřazovalo na vyšší rychlost a z původní fajnšmekrové série pro fandy aut se stal regulérní blockbuster. Spin-off tak potvrzuje, že o testosteronovou zábavu je stále slušný zájem. Vzhledem k nulové akční konkurenci v následujících týdnech by si dvojka Dwayne Johnson a Jason Statham mohla připsat více než jen obvyklý trojnásobek otevíráku. Minimum musí být 150 tisíc diváků, cokoliv na 200 tisíc už bude velký úspěch.

Na dalších příčkách se moc nechtějí pohnout červencové premiéry. Lví král klesá jen o malé desítky procent a po třetím víkendu sčítá diváky s výsledkem 240 tisíc. Překonání pětadvacet let starého originálu by už nyní pro něj měla být hračka, diváci se evidentně vytrácejí pomaleji než třeba u Aladina. Ten mimochodem padá výrazně dolů a ještě tak týden dva než se za ním uzavře džinova láhev.

Na jeho místo nastupují noví favorité. Sympaticky odstartovala hlavně Tlapková patrola. Ačkoliv se nejedná o produkt žádného zavedené studia, popularita značky a krátká stopáž přitáhla o víkendu hned 14 tisíc dětí a jejich rodičů. Ryder a spol to ovšem budou mít těžké, protože v předpremiéře začíná vystrkovat růžky ToyStory 4 a symbolicky přináší hned 4 tisíce prvních diváků. Pixarovská série sice u nás nemá takovou sílu jako třeba v USA, vždyť nejúspěšnější trojka nasbírala necelých 200 tisíc, ale je jasné, že se do velkého srpnového boje o diváka zapojí s vervou. Poslední slovou ještě neřekli druzí Mazlíčci, kteří i sedmý týden v kině přinesli více než 10 tisíc a rozhodně to myslí vážně se zdoláním třísettisícové hranice.

Jestli ale někdo poslední týdny boduje, je to nový Spider-Man. I když má v nohou už 5 týdnů, jeho pavučina pořád drží a diváků mu výrazně neubývá. 358 tisíc je aktuální součet a těch 400 tisíc není vůbec nereálných. Marvel teď dohání sám sebe, nejbližším Spider-Manovým soupeřem je Captain Marvel, která během na americké blockbustery slabší jarní sezóny nasbírala hned 405 tisíc.

Poslední novinka týdne, horor Slunovrat startuje na 6. příčce s necelými 10 tisící. Je to o pár tísicovek slabší, než předchozí strašidelná lečka režiséra Ari Astera, Děsivé dědictví zřejmě nalákalo díky svému názvu více hororových fanoušků. Navíc hororová konkurence úplně nepolevuje, třetí Annabelle už překonala v součtu 110 tisíc a drží se pořád v první desítce. Naopak nová Dětská hra zklamala, padá mezivíkendově o více než 70 % a jen kousek od vyřazení z TOP 20.

Z komediální skupiny si překvapivě slušně pořád vede německá komedie Bez věcí nad věcí, která sice nasbírala zatím jen 27 tisíc, ale zahraniční konkurenty zvládá levou zadní. Francouzská Ibiza druhý víkend od premiéry hlásí brutální pokles (-62 %) a Yesterday nenápadně přisypává už pátý týden po sobě zhruba 10 tisíc lidí týdně.

V žebříčku si můžete všimnout novinky - filmy na pokračování jsou nově označené zeleným S, to je pro hrubou představu, kolik originálů nebo sérií se u nás průběžně promítá. Jestli žehráte na to, že poslední dobou hrají v kině samé dvojky a trojky, tak se mrkněte na tento přehled (dostupný i z menu pod Filmovým trhem), který vám v přepočtu na diváku ukáže, jak moc tvoří podíl filmů na pokračování z celkových tržeb.
Lví král udržel vedení i druhý víkend, novinky nestíhají

Lví král udržel vedení i druhý víkend, novinky nestíhají

 29. 7. 2019

Novinky posledního víkendu byly slabé, a tak žebříčku TOP 20 stále vévodí hraný Lví král s 49 tisíci diváky. Oproti prvnímu víkendu poklesl jen o 43 % a najednou to s jeho útokem na nejúspěšnější filmy letošního roku nevypadá tak troufale. Překonat jeho animovaného předchůdce by pro něj měla být nyní už jasná záležitost (333 tisíc) a možná půjdeme i na 400 tisíc. Rozhodnou příští dva týdny, kdy ho čeká nová animovaná konkurence - Tlapková patrola a především Toy Story 4.

Slušnou výdrž má na druhém místě také nový Spider-Man. Dalších 21 tisíc za víkend znamená už 331 tisíc celkem, jeho nejbližším soupeřem je nyní Captain Marvel. Ta má 405 tisíc a vede před pavoučím mužem nejen v ročním žebříčku (4. a 5. pozice), ale také v marveláckém univerzu. V komiksových filmech bude muset Peter Parker překonat ještě Venoma (388 tisíc) a Aquamana (378 tisíc), aby mohl stvrdit svoji pověst.

Na třetím místě se stejně jako minulý týden drží Tajný život mazlíčku 2. Čerstvě překonal čtvrt milión a nakonec to s ním vypadá lépe než jsme před pár dny předpovídali, jeho mezivíkendový pokles je minimální. Ale je to ještě ohroženější druh než Lví král a nová animovaná konkurence ho ohrozí nejvíce. Willy a kouzelná planeta už pro něj rovnocenný partner není (mínus 29 %, celkem jen 18 tísíc a jede pryč z TOP 20), šťáva dochází také Aladinovi (129 tisíc celkem, přisypává už jen drobné).

Na čtvrtém místě je konečně první novinka a není to komedie, nýbrž horor. 7 tisíc pro Dětskou hru je překvapením, od remaku klasického hororu z osmdesátek bychom čekali méně. Samozřejmě nejsou to čísla, na které jsou zvyklé třeba nové horory ze série V zajetí démonů, ale třeba mnohem více propagovanější Kořist měla před dvěma týdny podobný start. Teď už ale tento krokodýlí horor paběrkuje na konci TOP 20, celkově má jen 14 tisíc a míří pomalu, ale jistě ven. To třetí Anabelle se stále ještě drží a čerstvě překonává 100 tisíc v součtu.

Druhou novinkou je francouzská komedie Ibiza, ale jen 4.000 diváků je zklamání. V žebříčku ji dokonce překonala týden stará německá komedie Bez věcí nad věcí a na dostřel jsou ji mnohem starší kousky jako Yesterday nebo Podfukářky. Christian Clavier tentokrát jako jediná známá francouzská komediální hvězda nezafungoval, výsledky jeho komedií Co jsme komu udělali? jsou řádově vyšší.

Rozpačité výsledky novinek umožnily návrat několika veteránů do TOP 20. Po třítýdenní pauze se vrací Bohemian Rhapsody, která tímto už je mezi nejlepšími 29. týden od premiéry. Jen o 2 týdny méně se drží takhle vysoko Ženy v běhu, tam už se pohybujeme na dostřel 1,3 miliónů diváků. A vzdát se nehodlá ani Teroristka, opět návrat po 2 týdnech a na dostřel už je 200 tisíc diváků.

Tento víkend očekáváme v kinech lepší průvan, kromě již zmíněné Tlapkové patroly přichází hlavně Hobbs a Shaw, bude stotisícové otevírací kouzlo posledních dílů Rychle a zběsile fungovat i na spin-off, kde chybí Vin Diesel?
Lví král slibně startuje, i když americká mánie se nekoná

Lví král slibně startuje, i když americká mánie se nekoná

 24. 7. 2019

V USA vlétl hraný Lví král do kin ve velkém stylu, u nás je to výrazně skromnější. Přes 87 tisíc diváků dokonce není ani nejlepší start hraného Disney remaku, tím zůstává nová Kráska a zvíře, která před dvěma lety přilákala v premiéře přes 111 tisíc diváků. Je to ale lepší start než Aladdin (jen 27 tisíc) nebo Kniha džunglí (66 tisíc), takže Disney může být nakonec spokojen. Uvidíme, zda padne historická hranice animovaného Lvího krále, na kterého před 25 lety přišlo 333 tisíc diváků. Mělo by to být reálné, protože zatím mají Disney remaky slušný koeficient, v průměru na ně dorazí celkem čtyř až pětinásobek prvního víkendu.

Lví král úspěšně knokautoval své největší soupeře. Spider-Man padl mezivíkendově více než o půlku a po třetím víkendu hranice 300 tisíc diváků zatím odolává. Do vysněné čtyřstovky to bude ještě setsakra dlouhá cesta, za tenhle víkend přibylo “jen” 31 tisíc. Ještě hůř dopadl druhý Tajný život mazlíčku, sešup činí 65 % a tam nejsme ani na čtvrt miliónů diváků. Po pěti víkendech tak začíná animovaným psům docházet dech a těch 250.000 bude zřejmě maximum. Poloviční start než jednička, poloviční celková čísla.

Naopak spokojené mohou být hned dvě další novinky týdne. Německá komedie Bez věcí nad věcí přilákala díky svému nahému plakátu slušných 8 tisíc diváků. To sice nejsou čísla ala Fakjů pane učiteli, ale když mrknete na tuhle tabulku, má to pěkný odraz. Také start dokumentu Diego Maradona je více než sympatický, přes 5 tísíc diváků. Příští víkend rozhodne, zda to bude jen plácnutí do vody nebo se tu skrývá nenápadný dokumentární hit. Poslední novinkou byl korejský film Parazit, který ale díky svému námětu nalákal za první víkend jen 700 diváků a vzhledem ke svému tématu z toho další výrazná čísla nebudou.

Ze starších hitů stojí za pozornost jen třetí Anabelle, která pokukuje po 100 tisících a v pohodě odráží mnohem mladší hororové soupeře jako Kořist (propad 67 %) nebo Mrtví neumírají a mohla by si poradit i s novou Dětskou hrou. Naopak animáci po uvedení Lvího krále sviští žebříčkem dolů (Willy hned o 84%), to samé platí pro zahraniční komedie (Spolujízda o 72%). Se žebříčkem se zřejmě loučí John Wick 3 (145 tisíc celkem) a zřejmě také noví Muži v černém (celkem 86 tisíc, au au), v ohrožení jsou i Avengers: Endgame, i když jsou čerstvě korunováni jako nová celosvětová jednička.

A ještě průběžné roční výsledky. Finální měsíční výsledky za červen jsou přesně tak slabé, jak jsme tušili. Poprvé po třech letech a třech měsících přišlo do kin za jeden měsíc méně než 1 milión diváků a tržby spadly jen na 117 miliónů korun. Náskok před rekordním rokem 2018 se tak zmenšil na 21 % v divácích a 26 % v tržbách. Což vypadá pořád pěkně, ale nezapomínejme, že rok 2018 byl mimořádně silný hlavně v druhé polovině roku. Šance na rekord pořád díky skvělému rozjedu v lednu a únoru je, ale bude to chtít přídat. Průběžná červencová čísla už naštěstí vypadají slibněji.
Ani šest novinek nestačilo na Spider-Mana, druhou mízu chytají Mazlíčci

Ani šest novinek nestačilo na Spider-Mana, druhou mízu chytají Mazlíčci

 15. 7. 2019

I druhý červencový víkend přinesl nadějné zlepšení oproti tragickému červnu a horší počasí opět vrátilo diváky do kin. Spokojené mohou být novinky i starší hity. Nový Spider-Man po prvním víkendu poklesl jen o 26 %, což znamená velmi pěkných 71 tisíc diváků za druhý víkend a celkově už skoro čtvrt miliónů. Za chvíli to bude už nejúspěšnější Spider-Man film v našich kinech, a co lépe, začíná se pěkně sunout nahoru i žebříčkem mezi Marvel Cinematic Universe. Jestli přidá ještě 100 tisíc, což by mohl v následujících dvou třech týdnech zvládnout při tomhle tempu v pohodě, bude po nových Avengers, třetím Thorovi a letošní Captain Marvel mezi pěti nej MCU filmy naší historie. A nově je také v letošní TOP 5. Slušný výkon.

Pořádné vzpruhy se dočkal také druhý Tajný život mazlíčků, který mezivíkendově dokonce narostl o 60 % (!) a dokázal už překonat hranici 200 tisíc. Jeho start nebyl před měsícem nijak oslnivý, ale drží si v průměru pořád slušná čísla a nakonec by dvojka nemusela dělat svému předchůdci ostudu. 300 tisíc je najednou reálných a jestli ho nepřejede brzy další animák, může myslet i výše. Jeho jedinou konkurencí je první novinka, béčkový francouzský animák Willy a kouzelná planeta, který strčil do kapsy dalších 5 premiér a přilákal více než 11 tisíc lidí. To samozřejmě nesnese srovnání s americkou či občasnou českou konkurencí, ale vzhledem k nulové známosti si může český distributor tato čísla chválit. Pomohlo, že široko daleko žádný další animák není.

Další nadějné premiéry spíše zklamaly. Akční komedie Spolujízda se svými 6 tisíci diváky nestačila na skoro měsíc starou krimi komedii Podfukářky, které se překvapivě pořád drží nahoře a dokázala už prodat 60 tisíc lístků celkem. Podobně neslavně dopadl krokodýlí horor Kořist, 6 tisíc je ani ne polovička výkonu třetí Anabelle, která už celkově nasbírala 81 tisíc diváků a míří si bezpečně ke své hranici 100-120 tisíc diváků.

Z dalších novinek stojí za zmínku hlavně hodně nepovedený start nové drama romantiky Uzly a pomeranče, necelé 3 tisícovky je na český film žalostně málo. Holt jakmile se nejedná o třaskavou řachandu o mužích a ženách s velkými jmény, jde český patriotismus stranou. Ženy v běhu i po šesti měsících dělají zhruba stejná čísla a za chvilku už nám začnou kroutit třicátý týden v TOP 20. Romantiky si tak v lehčím podání diváci raději dopřáli v komediích Yesterday (celkově už 42 tisíc) nebo Srážka s láskou (10 tisíc celkem), oba filmy v žebříčku v pohodě triumfly českou novinku.

Poslední dvě novinky najdeme až skoro na konci. Retro vzpomínka Devadesátky startuje v omezeném počtu na 16. pozici a připisuje si první 2 tisícovky, její další projekce vypadají nadějněji než u konkurenčí komedie Late Night, které nepomohla ani Emma Thompson v hlavní roli.

Ze starších novinek musí mít radost hlavně u Disneyho. “Nová verze” Avengers: Endgame přisypává za Česko za uplynulý víkend pár desítek tisíc dolarů (na diváky tu máme celkem 904 tisíc), do celosvětového rekordu Avatara aktuálně chybí už jen necelých 8 miliónů dolarů. Mezivíkendově si také zásadně polepšil Aladin, který u nás má nějakých 120 tisíc a bude zajímavé sledovat, jak se jeho čísla začnou vyvíjet s nástupem hraného Lvího krále tento týden.
Nový Spider-Man vrací diváky pomalu do kin, ale na Avengers zatím nemá

Nový Spider-Man vrací diváky pomalu do kin, ale na Avengers zatím nemá

 8. 7. 2019

Tragická červnová čísla jsou doufejme už za námi, první červencový víkend zahájil ve slušném tempu nový Spider-Man. Za čtyři dny nasbíral 98 tisíc diváků, což pomohlo celkovým číslům filmů v TOP 20 se zase dostat do průměru. Je 98 tisíc málo nebo moc? V žebříčku Marvel Cinematic Universe je to podle diváků 7. nejlepší start, oproti prvnímu dílu si navíc Spider-Man polepšil skoro dvojnásobně. Ale třeba Captain Marvel měl letos 153 tisíc za první čtyři dny a rekordman Avengers Endgame otevíral s 344 tisíci diváky. Takže je to jen lehce nadprůměrné číslo, které o něco vylepšují diváci z předpremiér, kterých přišlo dalších 20 tisíc. Pro nového Spider-Mana tak očekáváme něco mezi 250 a 300 tisíci diváky celkem, což by mělo zajistit rozhodně účast v TOP 10 letošního roku a než přijedou další hitovky, tak po určitou dobu možná i účast v TOP 5.

Spider-Man si bez problému poradil s dalšími novinkami. Romantická komedie Srážka s láskou otevírá s necelými 5 tisíci diváků, tedy ano, 20x méně než Spider-Man. Je to slabé i na hvězdy typu Setha Rogena a Charlize Theron, pro srovnání Sousedi začali na dvojnásobku a takové Buchty a klobásy dokonce na čtyrnásobku. Na nového Jima Jarmusche (Mrtví neumírají) bylo zvědavo o pár stovek diváků více, těch 5 tisíc je takový standardní přísun jeho fanoušků, velmi podobná čísla měl třeba i nedávný Paterson. Vzhledem k nulové nezávislé konkurenci a dojezdu festivalové nálady z Varů by to Jarmusch mohl vytáhnout třeba i na 20 tisíc celkem.

Ze starších novinek bodoval Tajný život mazlíčku 2, který přidává dalších 23 tisíc diváků a v součtu už má 150 tisíc. Je to pořád dost mizerné oproti jedničce, která se mimochodem po třech letech vrátila v rámci dvojprogramů do TOP 20 a přidala dalších 600 diváků na 16. místě. Ale děti jsou holt pryč, a tak i přes nulovou další konkurenci (ne, v žebříčku skutečně není další animák) musí brát, co je k dispozici. Pár diváků mu sice ubírají Aladin nebo Detektiv Pikachu, ale i tahle zábava pro větší prcky mohutně brzdí a padá mezivíkendově o více než 60%. Pro Pikachu je to zřejmě poslední týden v TOP 20, Aladin se zřejmě ještě tak měsíc udrží, ale na víc než na 130 tisíc to zřejmě nebude.

Naopak třetí Anabelle zpomalila jen o půlku, připisuje si dalších 14 tisíc a pořád je ve hře o 120 tisíc diváků. Bude ale muset tvrdě bojovat, ve čtvrtek jde do kin krokodýlí horůrek Kořist a za další dva týdny oživlá panenka Chucky, takže čekejme trvrdý boj o diváky, co se v kině rádi bojí. Naopak starší komedie Yesterday a Podfukářky jsou v klidu, výše zmíněnou Srážku s láskou před sebe nepustily a přidávají dalších 5 resp 6 tisíc diváků. Lépe na tom jsou Podfukářky, ti si stále ještě mohou myslet na vyšší čísla okolo 70-80 tisíc.

Z dalších hitů stojí za pozornost stále padající RocketMan (ještě týden dva a půjde z TOP 20), ještě tragičtější výsledky má Dark Phoenix, ta už se v TOP 20 zřejmě příští týden neobjeví, má prakticky stejná čísla jako tři měsíce staří Avengers Endgame. Ti mohou zahlásit překonání zásadního milníku, a to je 900 tisic diváků. Český cíl tak byl splněn, celosvětově ale stále ještě i přes nové scény ztrácejí na Avatara. Chybí pouhých 16 miliónů.
Písničky Beatles nestačily na panenku Anabelle, ale dál vedou Mazlíčci

Písničky Beatles nestačily na panenku Anabelle, ale dál vedou Mazlíčci

 1. 7. 2019

Po mizerném víkendu se čísla za poslední červnový víkend trochu vzpamatovaly, a to přes stále hezké počasí a jen velmi průměrnou nabídku novinek. Ale hned dva filmy zaznamenaly větší čísla, než se čekalo a táhly tak dopředu celou TOP 20.

Tajný život mazlíčků 2 po slabém premiérovém víkendu propadl jen o 30 %, což je velmi dobrá zpráva a posunulo to očekávaný animák zpátky mezi letní hitovky. V součtu jsme aktuálně na 111 tisících a mohlo by to dál solidně růst. Ještě lepší čísla přinesla třetí Anabelle, další díl z již pěkné macatého spojeného hororového vesmíru The Conjuring. Ani ne dva měsíce po rozpačité přijaté La Lloroně tu máme zpátky hitovku jak se patří, 31 tisíc diváků za první víkend je třetí nejlepší start série. Nakonec by to mohlo být nějakých 120-130 tisíc diváků.

Druhé novince týdne, romantické komedii Yesterday, se už tak nedařilo. 15 tisíc diváků je vzhledem k velké oblibě skupiny Beatles v našich končinách málo a potvrzuje se tak po Rocketmanovi, že jen populární hudba ve filmu nebude vždy tak oslnivý hit jako Bohemian Rhapsody. Do žebříčku se dostala ještě i třetí novinka týdne s názvem Slunce je také hvězda. Bylo z toho ledva 1100 diváků v premiéře a brzký výlet pryč TOP 20.

V první desítce žebříčku se ještě pokouší křečovitě o nějaká zajímavá čísla pár starších filmů na odpis. Muži v černém: Globální hrozba udýchaně přeskakují 70 tísíc diváků v součtu, X-Men: Dark Phoenix s jazykem na vestě hlásí 53 tisíc. Rocketman nemá ještě ani 50 tisíc, i když má v zádech o týden navíc. To budou možná dlouhodobě úspěšnější i Podfukářky, které po průměrné startu minulý víkend ztratily jen 45 %.

Ze starších klasik bodovaly filmy, které udělaly radost dětem po vysvědčení, Aladin aktuálně překročil 100 tisíc a dál pokračuje, Pokemén už má dokonce 200 tisíc. Do žebříčku se vrátil i třetí Jak vycvičit draka (už skoro 600 tísíc!), ale také ležáky typu Zelená kniha nebo Bohemian Rhapsody.

Ještě doplníme aktuální měsíční čísla, květen byl zatím nejlepší májový měsíc novodobé historie, skoro 1,3 miliónů diváků a 182 miliónů tržeb. Návštěvnost od začátku roku už atakuje hranici 8 miliónů prodaných vstupenek v hodnotě 1,12 miliard Kč, což je meziroční nárůst zhruba o 30%. Rok 2019 je tak stále kandidátem na rekordní úrodu českých kin, ale brzy před námi budou finální červnová čísla, a to nebude hezký pohled.
Krize návštěvnosti českých kin pokračuje, druzí Mazlíčci nesplnili očekávání

Krize návštěvnosti českých kin pokračuje, druzí Mazlíčci nesplnili očekávání

 24. 6. 2019

Od pokračování Tajného života mazlíčků jsme si slibovali, že vrátí české diváky do kin, ale bohužel se tak nestalo. Na psí a kočičí miláčky bylo zvědavo první víkend jen 54 tisíc diváků, což je POLOVINA toho, kolik lidí příšlo před třemi lety za první víkend na jedničku. Překvapivý hit roku 2016 sice startoval v mnohem lepším srpnovém termínu, ale poloviční výkon je hodně velký sešup dolů. Stále se tak nedaří nakopnout návštěvnost kin jako celku a nevypadá to, že by se to mělo brzy změnit. Následující víkend začínají prázdniny, takže spousta lidí odjede na dovolenou a těch pár zbylých fanoušků odjede do Karlových Varů na filmový festival. Spravit náladu by si mohli kinaři teoreticky další víkend s novým Spider-Manem, ale ten zatím nemá takový tah jako zbylé Marvelovky (jednička nedala ani 200 tisíc) a navíc budou ještě ke konci příštího týdne dva státní svátky.

Ale zpátky k tomuto týdnu. Mazlíčci tedy výrazně zůstali za očekáváním a odhad celkového výsledku je aktuálně 200-250 tisíc. Můžou být rádi, že čtvrté ToyStory jde do českých kin až v srpnu, a vyjma Lvího krále tak budou děti bez letního tábora odkázani víceméně jen na tento film. Konečné slovo eště zřejmě neřekl Aladin, který pomalu, ale vytrvale přidává menší tísicovky, klesá minimálně a už pokukuje po 100 tisících. Psí poslání 2 už takovou konkurencí není, potácí se zatím někde mezi 30 a 40 tisících celkem a nahoře se udrží zřejmě už jen týden dva.

Druhou novinkou týdne byla komedie Podfukářky, která nalákala překvapivě solidních 17 tisíc diváků, což je mimochodem skoro 2x tolik, co mnohem slavnější Debbie a její partačky. Americké komedie si poslední roky u nás jen málokdy sáhnou na 100 tisíc a cokoliv vyššího než 50 tisíc je úspěch, což by ale Podfukářky měly bez problémů zvládnout. Vzhledem k nulové konkurenci ve svém žánru během letních prázdnin tak mohou dál slušně bodovat.

Na druhou příčku žebříčku se mezi novinkami stačili udržet noví Muži v černém. Mezivíkendový propad činí po premiéře jen nějakých 34 %, což by normálně byl obrovský úspěch, ale nezapomeňme, že start byl vzhledem k síle značky opravdu mizerný (26 tisíc). Stále bude velký problém pro kdysi suvérénního vládce žebříčků dát více než 100 tisíc. Podobně tragické jsou výsledky Dark Phoenix, tři týdny od premiéry nemá ještě ani 50 tisíc a stále je na diváky nejslabší ve své X-Men sérii. Do překonání První třídy a prvního Wolverina chybí poslednímu dílu X-menů nějakých 5 tisíc, což by měl utrpět někdy v dalším týdnu a pak už se zřejmě zastaví.

Chuť naopak na dalších místech neztrácí John Wick 3 (celkem už 130 tisíc plus) nebo Pokemón: Detektiv Pikachu (už jen kousek od 200 tisíc), s vyplazeným jazykem bojují o metu 900 tisíc také Avengers Endgame, i když na rozdíl od USA nemají k dispozici novou prodlouženou kinoverzi. Hezké renesance se dočkal rekordman Bohemian Rhapsody, který se do žebříčku vrátil po 9 týdnech a dychá svému mladšímu bráškovi, Rocketmanovi, pěkně na záda. Návrat do žebříčku nám umožnil u loňského fenoménu aktualizovat výsledky, takže vězte, že v hrubých tržbách má filmový Freddie Mercury 250 miliónů korun a v divácích 1,641 milliónu.

Na konci TOP 20, který dává úhrnem slabých 137 tisíc diváků, najdeme ještě v předpremiéře novou českou romantiku Uzly a pomeranče, která z předpremiér nasbírala první tisícovku a za tři týdny bude chtít vyzvat české hity ze začátku roku na souboj. Ženy v běhu, t.č. stále v TOP 20, se budou těšit.Filmy online

Které filmy a seriály si můžeš pustit hned online na Netflixu, HBO, Amazonu či iTunes?
Akční filmy - Horory - Komedie - Sci-fi - Nejlepší filmy - Nejlepší seriály