Nabarvené ptáče
Premiéra
12. 9.
Tržby
0 M Kč
Dnes představení
143
Recenze kritiků
79 %
Playmobil ve filmu
Premiéra
12. 9.
Tržby
0,1 M Kč
Dnes představení
142
Recenze kritiků
40 %
Panství Downton
Premiéra
12. 9.
Tržby
0 M Kč
Dnes představení
126
Recenze kritiků
62 %
To Kapitola 2
Premiéra
5. 9.
Tržby
10,8 M Kč
Dnes představení
149
Recenze kritiků
58 %

Filmové tržby a návštěvnost kin v České republice

Ženy v běhu zpátky na první příčce, Dumbo ani My se nechytají

Ženy v běhu zpátky na první příčce, Dumbo ani My se nechytají

 1. 4. 2019

Uplynulý víkend byl v českých kinech poklidný, skoro by se dalo říci až ospalý. Na filmy z TOP 20 si našlo cestu jen zhruba 150 tisíc diváků, před pár týdny to ještě bylo běžně dvakrát tolik. Nic na tom nezměnila ani šestice nových filmů, které se utkaly s osvědčenými hity posledních týdnů, ale všechny do jednoho pohořely.

Na čelo žebříčku se po pětitýdenní pauze vrátily Ženy v běhu. Fenomén letošního roku musel po oslnivé premiéře ustoupit čerstvějším hitům, ale nikdy je neztratil z dohledu a poctivě přidával desítky tisíc lidí týdně. A teď mohl konečně zaútočit zpátky, i když má v nohách už 9 týdnů. K vítězství mu tentokrát stačilo nějakých 23 tisíc diváků, což značí, že se nebude nahoře vyhřívat až tak dlouho. Celkové skóre zní akutálně už přes 1,1 miliónů diváků a přes 170 miliónů v tržbách. 1,2 miliónů diváků je reálných, pravděpodobně se pokusí o zteč mety ještě o 100 tisíc vyšší.

Jeho čerstvý konkurent, LOVEnÍ, propadl o 44 % a zaostal za vítězem víkendu o nějaké 2 tisícovky. Jinak ale oba filmy tvoří silný tandem, proti kterému konkurence nemá moc šanci. LOVEní by mělo v týdnu překonat 100 tisíc celkově a vyrazit směrem k 200 tisíc. Ale bude to nakonec namávahější cesta než to po slibném prvním víkendu vypadalo. V české konkurenci mu zatím nedělá starosti ambiciózní drama Skleněný pokoj (73 tisíc celkem a už se pomalu končí), uvidíme co tento čtvrtek drama Teroristka a hlavně nový český animák Velké dobrodružství Čtyřlístku. Ten se uvedl v předpremiéře a nasbíral zatím 1.700 diváků, nicméně průměr na představení nenasvědčuje nějakému rekordnímu startu tento čtvrtek.

Hlavními favority na medaily byly tento víkend americké hity. Překvapivě o něco lépe si vedl sociální horor My s 15 tisíci diváky, režisér Jordan Peele tím úspěšně u nás navazuje na svůj předešlý hit Uteč, který startoval na zhruba dvoutřetinových číslech. Teď si už musí přát, aby jeho novinka měla lepší výdrž, protože Uteč se zastavilo už na dvouapůlnásobku prvního víkendu. Spíše zklamáním je start předělávky klasické disneyovky Dumbo, 14 tisíc diváků kouká s velkým odstupem na záda většině podobných hitů (Kráska a zvíře, Popelka, Alenka v říši diváků), které startovaly alespoň s dvojnásobnými čísly. Tim Burton je u nás docela populární, ale Dumbo podle všeho bude v dolní polovině jeho žebříčku.

S výrazně menším očekáváním šlo do kin napínavé drama Artctic: Zelené peklo, ale 6 tisíc diváků je pro komorní malý snímek s jedním hercem slušný výsledek, který odsunul do pozadí i větší hity jako Zelená kniha, Pašerák a nebo už hodně otřískané Bohemian Rhapsody. To Keira Knightley a její válečné drama Zraněná srdce má za první víkend jen 3 tisíce, nepomohlo ani její slavné jméno, ani pečlivě zakryté české kulisy. Do TOP 20 se dostal ještě dokumentární film o módní ikoně Vivian Westwood, ale bude jen na návštěvě.

Ještě zmíníme v žebříčku starší hity, které tvoří páteř nejúspěšnějších filmů letošního roku. Trojka Jak vycvičit draka má po 6 týdnech vysněný půlmillión na dosah, a pokud jí neodsune blížící se Čtyřlístek, mohl by na něj americký animák vyšplhat už příští týden. Komiksovka Captain Marvel poskočila na třetí příčku mezi Marvel Cinematic Universe díly a číslem tři je také v letošní celkově tabulce. Tento víkend ji vyzve na souboj konkurenční Shazam, takže v obou případech to pro ní znamená zřejmě osobní maximum.
Ženy v běhu předávají štafetu, žebříček vede LOVEní

Ženy v běhu předávají štafetu, žebříček vede LOVEní

 25. 3. 2019

Do kin vstoupila nová česká romantická komedie a hádejte, jak to dopadlo. No, ano, správně, vyhrála víkendový žebříček. LOVEní sice nemá parametry oslnivého startu Žen v běhu, ale výsledek 40 tisíc diváků potvrzuje, že čeští diváci se podobných filmů zatím nemohou nabažit. Pro režiséra Karla Janáka je to navíc po několika komerčních otaznících návrat na výsluní největších hitů jako Rafťáci nebo Snowboarďáci.

České novince se podařilo solidně vymazat nejen přímou konkurenci, ale i zbytek pelotonu. Ženy v běhu poklesly o 47 % a výrazně tak zpomalují ve své snaze přiblížit se hranici 1,2 nebo 1,3 miliónů diváků. Ještě hůř na tom je drama Skleněný pokoj, které mezivíkendově propadlo o 73 %, což se rovná propadáku. Na film ve výsledku dorazí maximálně 100 tisíc lidí, což je vzhledem k ambicím málo.

Poklesly ale i zahraniční filmy. Captain Marvel zpomaluje a celkové číslo zní zatím na 333 tisíc, což je zatím číslo 3 mezi Marvel Cinematic Universe filmy. Na Thora to bude chtít ještě dalších 100 tisíc, což znamená fofrem zabrat, než dorazí Shazam.

Animáky Jak vycvičit draka 3, Kouzelný park i Psí veličenstvo také ohlašují výrazný pokles, dračí příběhy by ale měly bez problémy dosáhnout vysněného půlmiliónu. Pokles způsobilo lepší počasí, nikoli větší konkurence. Jediná dětská novinka, dokumentární Putování se sobíkem, urvalo jen 2.300 diváků. Další hitovka jako Planeta Česko z něj rozhodně nebude.

Zbylé dvě novinky mají vcelku očekávaný start. Clint Eastwood a jeho Pašerák přilákal standardních 10 tisíc diváků za první víkend a bude pokukovat ve výsledku po 50 či 60 tisících. A Helena Třeštíková (tentokrát pouze jako autorka námětu) s dalším časosběrným dokumentem Manželské etudy: Nová generace opět klasicky někde mezi 1 až 2 tisícovkami za první víkend.

V celkových výsledcích byl uplynulý víkend vlastně velmi slabý, jen 187 tisíc diváků za filmy v TOP 20. Je to potvrzení zpomalení rekordních výsledků z ledna a února. Aktuální měsíční čísla ukazují, že právě únor se svými téměř 300 milióny tržeb strhl historický tržební rekord, především díky Ženám v běhu nebo Bohemian Rhapsody. Na diváky jen o maličko zaostal za rekordním prosincem 2016 (1,960 vs 1,557). Meziročně to znamená masivní nárůst o 20 %.
Ženy v běhu mají milión, žena v letu míří k poloviční metě

Ženy v běhu mají milión, žena v letu míří k poloviční metě

 18. 3. 2019

Uplynulý víkend nepřinesl vyjímečně nějaký rekord, ale stalo se několik podstatných věcí. Vítěz minulého víkendu, komiksovka Captain Marvel, pokračuje úspěšně v tažení českými kiny. Mezivíkendový pokles činí sympatických 47% a 79 tisíc za druhý víkend je skoro stejně dobrý výsledek, jako měli před rokem a něco třetí Avengers. V součtu už tu máme 282 tisíc, stále platí, že půl miliónů je tedy nejmenší možná hranice.

Ženy v běhu přidaly dalších 52 tisíc, oficiálně tak překročily metu, kterou jsme tipovali už minulý víkend. Pouhých 6 kompletních týdnů stačilo na to, aby film zdolal milión nejrychleji v historii. Předchozí rekord Avataru, Anděla Páně 2 a Bohemian Rhapsody padl o více než 2 týdny. V novodobém žebříčku pokořilo hranici 1 miliónů zatím 15 filmů, z toho 10 českých. V přímem souboji s novým českým velkofilmem zvítězily Ženy v běhu na plné čáře, hvězdně obsazené a dlouho očekávané drama Skleněný pokoj startuje “jen” s 40 tisíci. Což je zhruba polovina toho, co utržil Masaryk, tedy film od stejné autorské dvojice Ševčík - Biermann. To vzhledem k rozpočtu 80 miliónů korun znamená, že film se bude muset zaplatit jinde, v Česku z toho megahit nebude.

V souboji animáků se nenechal třetí díl Jak vycvičit draka vykolejit novinkou Kouzelný park. Skóre je 43 tisíc vs 25 tisíc, ale pro oba je to vlastně vítězství. Třetí drak už vyhlíží půl miliónů diváků a oslavuje čerstvý vstup do desítky nejúspěšnějších animáků v českých kinech. Pro Kouzelný park je 25 tisíc také úspěch, bez velkých jmen v pozadí je cokoliv nad 20 tisíc a navíc v takové konkurenci slušný výsledek. Na příchod Kouzelného parku nejvíc doplaila novinka minulého týdne, Psí veličenstvo propadlo skoro o 50% a bude zřejmě v následujících týdnech chytat za nejkratší provaz. Tuplem, když se do kin brzy chystá nový Dumbo či český Čtyřlístek.

Na dalších příčkách žádné další překvapení nečeká. Oscarový vítěz, Zelená kniha, přidal k pěknému premiérovému víkendu dalších 13 tisíc a vzhledem ke stabilnímu počtu diváků na představení zřejmě nebude mít problém sáhnout si na 100 tisíc. Bohemian Rhapsody na 8. příčce stále sází hlavně na fanoušky Queenů než na oscarové pozlátko, oficiálně už je jen 3 tisíce od mety 1,6 miliónů diváků. Mimochodem, kdybychom započítali výsledky tohoto filmu během roku 2019, bude v ročním žebříčku na 2. příčce se skórem necelých 600 tisíc.

Silné výsledky filmů z první desítky se promítly negativně do výsledků filmů z druhé poloviny tabulky. Od 14. místo už filmy nepřekročily metu 1.000 diváků za víkend, což není jen konkurencí, ale postupným oteplováním, které si už zřejmě vybere daň na návštěvnosti diváků. Ti budou odteď směrovat do kina jen na největší hity.
Captain Marvel drtivě startuje, Ženy v běhu sahají po miliónu

Captain Marvel drtivě startuje, Ženy v běhu sahají po miliónu

 11. 3. 2019

Dle očekávání si nová marvelovská komiksovka jednoduše poradila s konkurencí. 153 tisíc je 3. nejlepší start filmu z Marvel Cinematic Universe, lepší je jen Thor 3 a samozřejmě Avengers: Infinity War. V tomto srovnání tedy čeká na Captain Marvel meta nejméně 400 tisíc, dobrou zprávou pro Marvel je, že o velkou konkurenci bude v nejbližších týdnech nouze, teprve až na začátku dubna nás čeká další komiksovka (ale od DC). Marvelu vyšel další komerční hit, což potvrzuje 455 milionů za premiérový víkend, jeden z největších globálních startů všech dob. Captain Marvel převálcoval u nás přímou konkurenci jako sci-fi Alita či akčňák Mrazivá pomsta (pokles 70 % a více) či horory jako Úniková hra a Všechno nejhorší 2 (propad v průměru 60 %).

Na druhé místo spadl fenomén posledních týdnů, komedie Ženy v běhu, ale 67 tisíc diváků za 6. víkend ukazuje, že diváci se ještě nenabažili. Ba co víc, potvrzuje se rekordní tempo české novinky, do milionu diváků chybí už jen něco přes 50 tisíc, což film překoná zřejmě ještě před víkendem. Svůj 7. týden tak už odstartuje s trofejí pro nejrychlejší milión diváků české historie a své dosavadní konkurenty (Anděl Páně 2, Avatar a a Bohemian Rhapsody) tak předežene o plné 2 týdny. A zdaleka ještě nekončí, takže můžeme čekat ještě dalších 300-400 tisíc diváků určitě. Už teď ale můžeme vyhlásit, že Ženy v běhu se stávají nejúspěšnějším českým filmem historie (měřeno počtem tržeb), už mají víc než Anděl Páně 2! To mohou ostatní české novinky sledovat jen se závistí, Léto s Gentlemanem propadlo o 60 % a ještě nemá ani 60 tisíc, ještě hůř jsou na tom Úhoři maji nabito (propad skoro o 80 %) a naprosto tragické celkové výsledky- zatím jen necelých 17 tisíc. O moc lépe na tom není ani drama Na střeše - celkově jen něco přes 24 tisíc.

Zdánlivě tuhý boj se rozpoutal poslední víkend o dětského diváka. Jak vycvičit draka 3 se ale nenechalo rozhodit a po 3 týdnech přidává dalších 59 tisíc. Celkově jsme už na 362 tisících a půjde se rozhodně po půl milionu, a bude to zatím jasné číslo 2 letošního roku. Urvat si trochu z animované slávy se pokoušela novinka Psí veličenstvo, sympatických 23 tisíc ukazuje, že je tu místo i pro méně propagované béčkové pohádky. I Lego příběh 2 nebo Raubíř Ralf 2 stále vábí lidí, sychravé počasí vyhání rodiny do kina a děti mají pré. V dalších týdnech čekají tuto skupinu další bitvy, prakticky každý týden teď bude mít premiéru nový film pro děti či mírně odrostlé.

Třetí novinkou týdne je drama Zelená kniha, ale je to novinka jen zdánlivá, protože po oscarové noci už se objevila v několika předpremiérách a ukázala, že se bude chtít porvat o nejvyšší příčky. I když téma není takové, které Češi v kinech obvykle vyhledávají, je 19 tisíc hodně pěkné číslo, které naznačuje, že bychom tu mohli mít podobně spící hit jako byli původní Nedotknutelní. Další týdny ukážou, zda tempo vydrží. Zelená kniha měla dokonce tu čest pokořit minulý víkend už přecpanou Bohemian Rhapsody, která se líně valí k metě 1,6 milionů diváků. Ale zase pořád generuje lepší čísla než mnohem novější filmy, taková Collette vyhlašuje po dvou týdnech už prakticky konec (pokles o 66 %), o něco lépe je na tom Favoritka, která si nasbírala diváky už v únoru a její blízký odchod z TOP 20 bude nakonec docela důstojný.
Jak vycvičit draka 3 pokračuje v krasojízdě, novinky neměly šanci

Jak vycvičit draka 3 pokračuje v krasojízdě, novinky neměly šanci

 4. 3. 2019

Další výborný víkend českých kin, do sálů si našlo cestu na filmy z TOP 20 téměř 300 tisíc diváků. I když se o titul vítěze ucházely tři premiéry a jedna předpremiéra, proti starším megahitům neměly šanci. Animák Jak vycvičit draka 3 potvrdil svojí formu z minulého víkendu, poklesl jen o 31 % a přinesl dalších 100 tisíc. Celkově už má 286 tisíc, trhnul bez problémů jedničku a nyní má zálusk na dvojku. Mělo by to být snadné, tipujeme, že tady se půjde hodně přes půl miliónů diváků.

Ve formě jsou stále i Ženy v běhu, za 5. víkend přidaly stále skvělých 86 tisíc, celkově už mají 846 tisíc. Na překonání nejrychlejšího miliónu v české historii jim chybí tedy nějakých 150 tisíc, na který mají luxusní 3 víkendy (plus týdny mezi nimi), dosud nejrychleji se k miliónu propracovala trojka Avatar, Anděl páně 2 a Bohemian Rhapsody, všichni shodně potřebovali 9 víkendů. Nadvláda českého snímku je tak mimořádná, že všechny ostatní domácí tituly odpadávají jako hrušky, novější Úhoři mají nabito a Léto s gentlemanem už jsou mimo TOP 10, Na střeše už je dokonce napůl z TOP 20 venku. Uvidíme, jak s čísly zahýbá očekávaná česká novinka Skleněný pokoj, která má premiéru příští týden, ale vzhledem k mezinárodnímu stylu a obsazení by z toho nakonec takový hit být nemusel.

Ze starších hitů ještě odbydeme Bohemian Rhapsody, která už je sice oficiálně online, ale stále na ní chodí lidé více než na leckteré novinky, podstatný je hlavně celkový součet, který má zatím hodnotu 1,568 miliónů diváků. Černí baroni tedy zřejmě opravdu už nepadnou. Bohemian Rhapsody už je jediným snímkem z minulého roku, který se aktuálně v TOP 20 drží, z prvních filmů roku 2019 si zatím stále slušně vede druhý Lego příběh (145 tisíc celkem) nebo Psí domov (115 tisíc). Magických 100 tisíc diváků aktuálně překonala také Alita, sci-fi velkofilm je ale nejohroženějším filmem pro blížící se vydatné týdny, už ve čtvrtek si na něm zřejmě s velkou chutí pochutná očekávaná komiksovka Captain Marvel.

A teď novinky. Francouzská komedie Co jsme komu zase udělali startuje o něco lépe než jednička (16 tisíc vs 12), teď si musí fandit, aby měla podobnou výdrž, celkové výsledky jedničky byly překvapivě hned šestkrát vyšší než z prvního víkendu. Další dvojka, pro změnu americký horor Všechno nejhorší, naopak na slušné skóre svého předchůdce nedosáhla (13 tisíc vs 18). Jednička navíc vyhořela nezvykle rychle - jen cca 51 tisíc celkem. Snad může dvojku Všechno nejhorší těšit, že si poradila solidně s konkurencí (Potomek a Úniková hra) a minimálně po zbytek března by se měla vyhřívat na poli zájmu hororových fanoušků bez nových konkurentů.

Další dvojice novinek už cílí na náročnější diváky. Drama Colette se sice natáčelo v českých podmínkách, ale na víc než na 5 tisíc to nestačilo. Podobné výsledky má i čerstvě oscarová Zelená kniha, která ale půjde do plného nasazení až tento čtvrtek, čekejme tedy ještě postupně stoupající výsledky. Druhá polovina žebříčku je aktuálně složená především z vážných filmů, což není dlouhodobě udržitelné, největšími kandidáty na ukončení své pouti v TOP 20 jsou krimi Složka 64 a drama Favoritka, kterému sice také pomohla oscarová injekce pro představitelku hlavní role, ale nebude zřejmě fungovat déle než jeden týden.
Zlaté časy kinařů pokračují, Jak vycvičit draka 3 mohutně startuje

Zlaté časy kinařů pokračují, Jak vycvičit draka 3 mohutně startuje

 25. 2. 2019

Žijeme ve zlaté době pro česká kina. Každá novinka se snaží zlomit nějaký ten rekord nebo alespoň překvapit mimořádnými výsledky. Po Bohemian Rhapsody a Ženách v běhu se do výsledků opřel i animák Jak vycvičt draka 3. Slibné výsledky z předpremiér naznačily, že tu máme hit, ale 149 tisíc diváků za 1. víkend znamená, že tu máme megahit. Není to sice nejlepší start roku (tím jsou nedávné Ženy v běhu) ani nejlepší start animáku (vedou Mimoni), ale pořád je to mimořádný start, podle diváků 23. nejlepší v historii. Ve srovnání s předchozími díly je to skoro čtyřnásobek jedničky a necelý dvojnásobek dvojky. Celkově by tak mohl závěrečný díl trilogie dosáhnout na 600 tisíc a více, což z něj dělá automaticky jednoho z TOP filmů roku. Dvojka Tajného života mazlíčků nebo čtyřka Toy Story bude mít co dělat.

Na druhém místě víkendového žebříčku skončily Ženy v běhu, po čtyřech týdnech přidali tentokrát “jen” necelých 100 tisíc. Nicméně celkově jsme už na 723 tisících a jak jsme psali minule, milión diváků už je prakticky jistý. Říkat něco takového v únoru je možná předčasné, ale zřejmě tu máme vítěze letošního roku. Obzvláště při stále výborném tempu a počtu diváků na představení.

Abychom ty megahity měly hezky popořádku, tak dodáme, že čerstvě čtyřmi Oscary pozlacené hudební drama Bohemian Rhapsody úspěšně dál sbírá slušné počty, návštěvnost zatím na 1,54 miliónů a tržby už skoro 240 miliónů. Na tento film se zřejmě bude chodit ještě v létě, i když se už tento týden chystá film do domácích kin postřednictvím distribuce na iTunes.
Do boje se kromě Draka zapojilo ještě dalších 5 novinek. Nejlépe dopadla česká komedie Úhoři mají nabito, ale start necelých 10 tisíc diváků je v rámci českých standardů spíše zklamání. Herci a tvůrci filmu jsou zvyklí na úplně jiná čísla a vzhledem k nadvládě Žen v běhu se nedá očekávat, že by se jich podařilo dosáhnout v dalších týdnech. Na Úhoře s velmi malým odskokem kouká akční krimi Mrazivá pomsta, 7,5 tisíce diváků je takový klasický průměr Liama Neesona v jeho neutuchajícím boji za svoji rodinu. Do boje se tento týden pustily ještě další 3 náročnější filmy, z nichž nejvíce bodovalo španělské drama Všichni to vědí, naopak předpremiéra Zelené knihy, čerstvého oscarového víteže, probíhá ve skromnějším stylu. Možná to aktuální oscarové výsledky napraví. Libanonské drama Kafarnaum je v TOP 20 jen na návštěvě.
Novinky minulých týdnů se musely kvůli nové konkurenci smířit s výrazným poklesem. Animák Lego příběh 2 popadal o 57 %, Raubíř Ralf o 70%, stejně jako česká dvojka Léto s gentlemanem (-68%) a Na střeše (-71%). Pro české filmy je to známka, že se mohou s nějakými lepšími výsledky rozloučit - Léto zřejmě 100 tisíc nepokoří a Na střeše nedá rozhodně ani 50 tisíc diváků. U animáků je na tom lépe Ralf, svého předchůdce překonal už čtyřikrát, naopak Lego příběh bude muset ještě zamakat, aby dosáhl na čísla jedničky.
Na Ženy v běhu nestačila Alita nebo Léto s gentlemanem

Na Ženy v běhu nestačila Alita nebo Léto s gentlemanem

 18. 2. 2019

Nadvláda českého filmu Ženy v běhu dále pokračuje. Za 3. víkend ho vidělo více než 118 tisíc diváků, což je nejlepší výsledek historie. Minimální poklesy ukazují, že film hodlá ovládnout letošní žebříček, už teď má na kontě skoro 600 tisíc diváků a téměř 90 miliónů na tržbách. To jsou parametry, na které mohou dosáhnout letos jen největší pecky typu Avengers. Podle tržeb je to navíc už 5. nejúspěšnější film historie, a to za pouhé TŘI týdny. Podle diváků je to zatím aktuálně 30. pozice, ale to se velmi rychle změní a jak jsme psali minulý týden, otázka s miiónem diváků není “jestli”, ale “kdy”.

Ještě než se vrhneme na novinky, tak si “odbydeme” dalšího rekordmana žebříčku. Bohemian Rhapsody po tomto víkendu žádný viditelný rekord nepřekonalo, více než 1,5 miliónů diváků ho zatím stále drží na pozici 2. nej filmu podle diváků a samozřejmě si stále upevňuje pozici jedničky dle tržeb. Film poprvé v žebříčku padl “až” na 5. místo, přidal už “jen” 19 tisíc diváků a zdá se, že tentokrát už opravdu zpomaluje.

Mezi novinkami se velmi pěkně rozjela Alita. 50 tisíc za první víkend je v žánru sci-fi solidní otevírák, když bychom pominuli zavedené značky jako Star Wars, Jurský park či Transformers, byl by to dokonce hodně nadprůměrný výsledek. Nedostatek podobných filmů ukazuje, že fanoušci rádi vezmou kina útokem a než dorazí na začátku března Captain Marvel, mohla by Alita slušně bodovat.

Druhou novinkou je český film Léto s gentlemanem, 27 tisíc je na český film slušný start. Samozřejmě Ženy v běhu to nejsou, nicméně na rozdíl od dalších českých premiér tohoto roku bude mít zřejmě šanci v žebříčku vydržet. V Top 20 už skončily letošní české novinky jako Cena za štěstí a Narušitel, týden stará novinka Na střeše popadala skoro o 60 % a čeká ji zřejmě podobný osud. Léto s gentlemanem bude mít ale ten problém, že tématicky je to hodně podobné jako Ženy v běhu, které zatím drtí všechno, co jim stojí v cestě.

Třetí novinkou je drama Nedotknutelní. Remake stejnojmenného francouzského dramatu startuje s pouhými 2 tisícovkami diváků, což je vyloženě propadák. Původní francouzský film byl na tom 3x lépe, navíc jeho pověst se dobře a dlouho šířila a nakonec dokázal svůj 1. víkend skoro zdvanáctinásobit! Tohle americké verzi nehrozí.

Rázně se hlásí v žebříčku předpremiéra animáku Jak vycvičit draka 3, 8 tisíc diváků z dětské neděle je podobný start jako měla dvojka. Ta to nakonec dotáhla na více než 423 tisíc diváků a závěrečný díl trilogie bude mít podobné ambice. V zásadě by to pro konkurenci znamenalo, že Škyťák a Bezzubka se tento víkend s oficiálním startem ujmou vlády. Sílu mu vzdorovat nebude mít ani Raubíř Ralf (celkem 154 tisíc a začíná výrazně zpomalovat) a zřejmě ani Lego příběh. Ten sice drží medailové pozice a vmáčkl se mezi dvojici novinek, ovšem popadal o 45 % což není na animák málo. Bude to hodně zajímavý souboj od tohoto čtvrtka.

Zbytek žebříčku už je většinou poskládán z dospěláckých a náročnějších filmů. Skleněný má slušném nástupu už přidává jen drobné a na překonání Vyvoleného už může zapomenout. Naopak ho může dohodnit brzy nenápadný horor Úniková hra, který zvládl odrazit útok novějšího Potomka a už má solidních 50 tisíc.
Ženy v běhu drží tempo, po týdnu a půl už mají 400 tisíc diváků!

Ženy v běhu drží tempo, po týdnu a půl už mají 400 tisíc diváků!

 12. 2. 2019

Hned pět novinek útočilo na trůn okupovaný poslední týdny Bohemian Rhapsody a od minula také Ženami v běhu, ale všechno marné. Česká komedie, která minulý víkend předvedla 14. nejlepší start historie (a nejúspěšnější český), polevila jen o 12 % a může se nově vyhřívat na piedestalu nejúspěšnějšího filmu novodobého historie za 2. víkend. 147 tisíc diváků a 24 miliónů tržeb by se v pohodě vešlo do nejlepších startů do první dvacítky. S tímhle tempem čeká českou komedii ještě pěkná řádka rekordů a milión diváků by v tomhle tempu měl být zřejmě už jen formalitou. Po deseti dnech jsme na 400 tisících.

Queeni a jejich Bohemian Rhapsody poprvé po 15 týdnech klesli v TOP 20 “až” na třetí příčku, ale mrzet je to nemusí. 31 tisíc diváků je výsledek, který ji většina novinek může jen závidět. Mnohem důležitější je ale fakt, že v součtu diváků se blíží už neskutečným 1,5 miliónů a v historických tabulkách film právě vymazal Černé barony. Ještě dalších půl miliónů a padne i Tankový prapor.

Mezi dva hegemony minulých i budoucích týdnů se vklínila animovaná novinka Lego příběh 2. 63 tisíc diváků je přesný opak zklamání z USA, naopak se potvrzuje, že značce Lego se u nás pořád daří. Je to o polovinu lepší start než měla jednička a samozřejmě i lepší start než vedlejší dvě Lego linie - Batman a Ninjago. Na útok Lega nejvíc doplatil druhý Ralf, který popadal o 62% a jeho letošní dětská nadvláda se pomalu chýli ke konci. V záloze už je navíc připraven třetí díl Jak vycvičit draka, který startuje už příští týden. Na šestou pozici v TOP 20 se probojovala hororová novinka Potomek. 10 tisíc by byl v rámci žanru průměrný start, ale Potomek neporazil ani o týden staršího konkurenta jménem Úniková hra a bude tak v následujícím souboji o vystrašené diváky tahat za kratší konec.

Největším zklamáním je start nového českého filmu Na střeše. Propagovaný film má velmi podobný start jako Pojedeme k moři, první film Jiřího Mádla, tedy zhruba 9 tisíc diváků. Může tedy jen doufat, že se rozkřikne, jak je dobrý, aby mohl dosáhout podobných solidních čísel (93 tisíc), ale jestli ne, bude to vzhledem k pověsti a propagaci patřit k letošním poraženým. Na jeho záda se navíc podíval záznam koncertu Metallicy, který vidělo jen o 3 tisíce lidi méně, ačkoliv už je delší dobu dostupný na iTunes. Poslední novinkou týdne je drama Favoritka. Jeden z oscarových kandidátů startoval bez větších ambicí a 4 tisícovky je zhruba to, na co jeho škatulka stačí. Může ho těšit, že je nejlepší z filmů pro náročnější diváky, drsná kriminálka Složka 64 klesá, okoukal se také napůl vážný Skleněný.
To je rozběh! Ženy v běhu se stávají nejúspěšnější českou premiérou historie!

To je rozběh! Ženy v běhu se stávají nejúspěšnější českou premiérou historie!

 4. 2. 2019

Poslední týdny jsme psali jen o rekordních číslech Bohemian Rhapsody, ale tento týden začneme jinak. Do kin totiž vtrhla nová česká romantika Ženy v běhu a jiné sloveslo, než “vtrhla” to nevystihuje. Za první čtyři dny na ní přišlo více než 177 tisíc diváků, což je DRUHÝ nejlepší český start historie podle diváků a PRVNÍ podle tržeb. Víc měl na diváky jen nedostižný Anděl Páně 2, na ten přišlo před dvěma lety jen o 11 tisíc lidí více, ale dětší diváci nechali v pokladnách o necelé 2 miliónů méně.

A navíc - 177 tisíc je číslo, které v tabulce nej startů historie aktuálně drží 14. příčku podle diváků a může se tak srovnat s těmi největšími sériemi jako Harry Potter, Hobit, Star Wars nebo Twilight. To je pro tvůrce filmu Bezva ženské na krku důkaz, že se dobře trefily do škatulky oddechových filmů, kterých bylo v posledních týdnech v kinech pomálu. Navíc únor svědčí romantice, a protože nás letos nečeká další díl Padesáti odstínů, mohou si Ženy v běhu dovolit úřadovat ve velkém ještě pěkných pár týdnů.

Vedle drtivého nástupu Žen v běhu vypadá druhé místo Bohemian Rhapsody a 39 tisíc diváků jako drobné, ale asi nemá cenu připomínat, že Freddie Mercury už má vyděláno a teď už jen potvrzuje status nejúspěšnějšího filmu české historie. Jeho 1,43 miliónů diváků je navíc už jen jeden víkend od Černých baronů, dlouhou dobu jasné dvojky uvedené ještě v divokých československých letech 1990-1992. Na toto potvrzení si budeme muset počkat zhruba ještě týden, teď tu máme jen oficiální razítko dle přepočtu tržeb. 222 miliónů už je podle všech pohledů víc než Avatar a náš článek o “předčasné” radosti distributora starý jeden týden tak můžeme zamést do historie.

Z dalších novinek ještě velmi solidně zabodoval horor Úniková hra, který se kvůli tragédii nehraje v sousedním Polsku, ale Češi si zřejmě únikovky zamilovali a tenhle start sahá na úroveň těch úspěšnějších dílů Saw. Za dva týdny si to namašíruje do kin další hororová novinka, Všechno nejhorší 2, ale do té doby bude zřejmě Úniková hra nenápadným hitem nejbližší doby. Druhou novinkou je drama Ticho před bouří, 5 tisíc diváků je ale pro megahvězdy Anne Hathaway a Matthew McConaughey hodně pod jejich stabilní úrovní. V TOP 20 zřejmě film dlouho nevydrží.

Ze starších filmů bodovaly dětské a rodinné filmy, když pololetní prázdniny, nastupující jarní prázdiny a zimní počasí vyhnalo děti do kina. Raubíř Ralf 2 rostl mezivíkendově o 44 %, Asterix o 103 %, Grinch dokonce o 214 % a Čertí brko skoro o 300 %. Raubíř Ralf 2 by jinak mohl být letošním esem, ale to by nesměly přijít Ženy v běhu, které zlikvidovaly jeho čtyřtýdenní práci jedním úžasným víkendem.
Avatar padl, Bohemian Rhapsody je nej filmem české historie!

Avatar padl, Bohemian Rhapsody je nej filmem české historie!

 28. 1. 2019 20:00:00

Jestli jste mrkli na náš web už před pár hodinkami, tak jste zprávu o překonání rekordu Bohemian Rhapsody už četli, a to včetně dodatku, který k tomu dodává jedno velké ALE. Když ovšem ponecháme stranou tržby a zůstane pouze u diváků, můžeme potvrdit, že Bohemian Rhapsody se stává nejnavštěvovanějším filmem v historii České republiky, když právě porazilo Avatara. Před ním jsou pouze dva novodobé filmy, uvedené v mezidobí 1990-1992 (ale počítané pouze pro česká kina). 1,369 miliónů diváků je ovšem opravdu mimořádný výsledek, když vezmeme v potaz, že film je v kinech “jen” třináct týdnů. A i tento třináctý víkend opět zvítězil a veškerou konkurenci nechal za sebou. Jeho tempo ukazuje, že zdaleka ještě nekončí a může klidně pomýšlel i na metu 1,5 miliónů diváků. Neskutečné.

Do TOP 20 se dostalo hned 5 novinek a jedna předpremiéra. Nejlépe dopadlo dle očekávaní drama Psí domov, které nabralo velmi pěkných 28 tisíc diváků, což je o polovinu lepší výsledek než tři roky staré a tématické velmi podobné drama Psí poslání. Jestli se tohle psí drama osvědčí u Čechů stejně dobře, může tento film klidně myslet i na hranici 200 tisíc.

Zbylá čtveřice novinek si na podobné choutky bude muset zajít chuť, i když jejich startovní výsledky nejsou špatné. Historické drama Favoritka překvapilo slušným nástupem, 8 tisíc diváků je na podobné vážné “oscarovky” kvalitní výsledek. Český film Narušitel otevírá za 5 tisíc, tady se ale bude bojovat s negativními recenzemi a faktem, že se jedná o poloamatérský pokus mladého studenta a nikoliv o hvězdami nabitý biják. Složka 64 začíná s 5 tisíci diváky, to je nejlepší start z dánské krimi série Oddělení Q, která nás zásobuje nenápadnými kriminálkami posledních 6 let. I nejslabší novinka týdne, ruský animák Ovečci a vlci, si může gratulovat, na podobné béčkové dětské filmy je skoro 4 tisíce celkem fajn výsledek. A do kin se také předčasně podívala nová česká komedie Ženy v běhu, ta ale startuje oficiálně až tento čtvrtek. Vzhledem k ambicím (styl Bezva ženská na krku) se dá předpokládat, že vyzve na souboj Bohemian Rhapsody.

Ze starších kousků je stále ve formě druhý Raubíř Ralf (105 tisíc a jen malé mezivíkendové poklesy) či ještě loňský Aquaman (už 350 tisíc). Nejsilnější novinka minulého týdne, Skleněný, poklesla o 45 % a už pomalu kouká na zádá Rozpolcenému. Ale jak jsme naznačovali minule, na překonání Vyvoleného to zřejmě stačit nebude. Většina dalších filmů má zajímavý trend, slabší lednové novinky jako Kursk, Ledová sezóna 2, Robin Hood či Husí kůže 2 popadaly mezivíkendově o více než 50 %, naopak prosincové kvalitní filmy jako Bumblebee, Spider-Man či Znovu ve hře s nimi drží tempo i když mají v nohách několik týdnů navíc.

Na konci žebříčku najdete také jednoho veterána, u příležitosti 25. výročí od premiéry se do kin vrátil Schindlerův seznam a přilákal necelé 2 tisícovky diváků.Filmy online

Které filmy a seriály si můžeš pustit hned online na Netflixu, HBO, Amazonu či iTunes?
Akční filmy - Horory - Komedie - Sci-fi - Nejlepší filmy - Nejlepší seriály