La Llorona: Prokletá žena
Premiéra
18. 4.
Tržby
0 M Kč
Dnes představení
166
Recenze kritiků
60 %
Hledá se Yetti
Premiéra
18. 4.
Tržby
0,2 M Kč
Dnes představení
156
Recenze kritiků
75 %
Mrňouskové 2: Daleko od domova
Premiéra
18. 4.
Tržby
0 M Kč
Dnes představení
125
Recenze kritiků
73 %
After: Polibek
Premiéra
11. 4.
Tržby
4,2 M Kč
Dnes představení
128
Recenze kritiků
40 %

Filmové tržby a návštěvnost kin v České republice

Escobar vítězem slabého víkendu, Avengers už mají 600 tisíc

Escobar vítězem slabého víkendu, Avengers už mají 600 tisíc

 18. 6. 2018

Celková návštěvnost v kinech je stále špatná, už podruhé za sebou nepřekročila souhrnná návštěvnost TOP 20 filmů metu 100 tisíc diváků, což je za poslední dva měsíce už počtvrté. Hezké počasí a stále spíše průměrná návštěvnost kin neláká dostatek lidí do kin. Ostatně podívejte se na náš nový graf, který ukazuje souvislost mezi horkým počasím a návštěvnosti kin. Data máme za posledních 7 let, za letošek budou doplněny ke konci roku.

Z šestice novinek si nejlépe vedlo životopisné drama Escobar, necelých 19 tisíc diváků je pro srovnání s podobnými filmy spíše průměrný výsledek. Například druhá Královna Alžběta či Kód Enigmy jsou na tom podobně, ale Železná Lady či Milada jako potréty jiných historických postav lákaly výrazně více.

Další dvě novinky se seřadily za sebou na třetí a čtvrté příčce. Komedie Máš ji! startuje s 8 tisíci, což je na americký počin také spíše průměrný výsledek, někde v úrovni Millerových na tripu. Série Pařeb či Prciček hrají v žánru jinak vyhrazeném českým filmům mnohem důležitější roli. Německý animák Příšerky z vesmíru má po dvou zahřívacích kolech za sebou konečně pořádné uvedení, je to podobně vlažný start jako většina podobných béčkových animáků letos.

Drama Já, Simon a horor Ghost Stories se dostaly plus mínus na konec první desítky, artové drama Teheránská tabu potom na konec druhé desítky. Ani jeden z nich nevybočuje nijak ze své škatulky a dá se čekat, že brzy pojedou z první dvacítky dolů.

Zajímavější shrnutí můžeme udělat u starších hitovek. Deadpool 2 po propadu o druhém víkendu drží po dalších dvou týdnech slušné tempo a má šanci alespoň v tržbách dosáhnout na průběžnou druhou příčku roku 2018, do překonání trojky Padesáti odstínů už mu chybí jen už jen nějakých 5 miliónů. Bude hodně záležet, jak ho ve čtvrtek oslabí Jurský svět 2. Každopádně svůj první díl Deadpool už zřejmě nepřekoná, ztrácí zhruba 20 %.

Solo ze světa Star Wars dál padá, celkově 116 tisíc a zřejmě se nepůjde přes 140 tisíc. Debbie a její parťačky zatím průběžně na pouhých 23 tisících, ale drží si počty diváků na představení a budou se zřejmě dál dál hrát. Avengers aktuálně překonali kulaťoučkých 600 tisíc, na tržbách ovšem chybí do vysněné stomiliónové hranice ještě skoro 5 miliónů, což bude zřejmě příliš velké sousto. Aktuálně nakoukli alespoň premiérově do TOP 10 všech dob - myšleno ovšem v kombinovaných hrubých a čistých tržbách, jinak by se držely zhruba na 16. příčce.
Návštěvnost kin dál padá, drží se jen Deadpool a Solo

Návštěvnost kin dál padá, drží se jen Deadpool a Solo

 11. 6. 2018

Tragická návštěvnost v kinech pokračuje, už potřetí za poslední dva měsíce klesla souhrnná návštěvnost TOP 20 filmů pod 100 tisíc. Krásné počasí a jednostranná nabídka v kinech způsobují, že se oproti minulým rokům začíná průběžný stav návštěvnosti kin prudce zhoršovat. Na rekordní čísla z let 2016 a 2017 letošní rok s podobným tempem nedosáhne.

Nepřítelem lepších čísel je také slabá konkurence. I když šly do kin ve čtvrtek tři novinky a tři předpremiéry, ani jedna z nich neměla šanci proti zaběhnutému Deadpoolovi. Tomu stačilo na první příčku jen něco přes 15.000 diváků, což je nejmenší číslo pro první pozici za poslední tři roky. Druhý Deadpool přidal za celý minulý týden ještě dalších 36.000 a celkově už má skoro 290.000 diváků. Pohodlně se vyhoupl na třetí letošní příčku a má velmi dobré vyhlídky si sáhnout ještě výše.

I přes znatelný pokles se na druhé příčce udržel nový film ze světa Star Wars. Solo má u nás podobně tragické výsledky jako v USA, ale evidentně to na konkurenci stačí. V součtu má něco přes 100 tisíc a žádné závratné přídavky už čekat nemůže. Pro srovnání - když před 21 lety šla do kin ve velmi malém počtu obnovená původní trilogie, každý z dílů nasbíral v průměru 40 tisíc. I Rogue One, zatím nejslabší nový díl Star Wars, má více než 260 tisíc.

Z novinek si nejlépe vedl druhý celovečerní film s Patem a Matem. Téměř 13 tisíc diváků je dvojnásobek jedničky, což z něj dělá sice úspěšnějšího brášku, ale nezapomeňme, že jednička přinesla v součtu jen necelých 50 tisíc. Naopak zklamání je pouhých 11 tisíc pro slovensko-český hudební film Backstage, i přes masivní propagaci má za 1. víkend skoro stejné výsledky jako americká krimi-komedie Debbie a její parťačky. Ta startuje s 10 tisíci, tedy výrazně pod průměrem původní trilogie Dannyho parťáků. Teď nezbývá než doufat, že bude mít alespoň podobnou výdrž, všechny tři díly startovaly relativně skromně, ale nakonec vytáhly v průměru více než solidních 100 tisíc diváků.

První předpremiéra týdne, hororový Ghost Stories, přinesl 7 tisíc, což je slabší výsledek, podobné filmy slaví v posledních letech v českých kinech mnohem úspěšnější premiéry. O nic lépe na to nejsou ani další dvě předpremiéry - německý animák Příšerky z vesmíru dal dohromady ani ne tisícovku, drama Bistro Ramen pouhých 300 diváků. Nutné přiznat, že to jde na vrub celkové tragické návštěvnosti, málokterý film kromě první pětky měl nějaká pozoruhodná čísla. I jinak neohrožení třetí Avengers doslova zabrzdili, a za poslední týden a půl přidali v tržbách jen 3 milióny korun v tržbých. K vysněným 100 miliónům to tedy nakonec bude trvat déle, než jsme tipovali.
Deadpool se vrátil na trůn, sestřelil Sola i novinky

Deadpool se vrátil na trůn, sestřelil Sola i novinky

 4. 6. 2018

Další velmi slabý víkend, kdy součet diváků z první dvacítky jen těsně překročil 100 tisíc diváků, přinesl návrat Deadpoola na první příčku. Po ošklivém propadu druhý víkend po premiéře se nejukecanější supehrdina současnosti oklepal a nabral skoro 30 tisíc diváků. Celkově už má více než 250 tisíc a je zpátky na dobré cestě dohnat - a předehnat jedničku.

Podobně jako v USA byl uplynulý víkend zklamáním pro Sola. Padesátiprocentní propad sice nezní tak hrozivě, ale to, že se nechal nový Star Wars film porazit starší novinkou, svědčí o tom, že nebude hrát první ligu. Solo zatím ještě nemá ani 100 tisíc a bude ve výsledku rád, když bude i těm nejslabším kouskům ze světa Star Wars sahat alespoň do pasu.

Třetí příčku uhájili Avengers. Čeští diváci se stále ještě nenabažili komiksové týmovky a mezivíkendově se mohou chlubit Avengers dokonce malým nárůstem! Sice už nemají šanci ohrozit v průběžných žebříčcích novinky, ale dál sbírají poctivě diváky i koruny. Do prestižního stomiliónového klubu vstoupí zřejmě už tento víkend.

Ze starších premiér se solidně drží komedie Dámský klub, pokles jen 13 % a horor Tiché místo, pokles jen 16 %, ale oba dva filmy nemají až tak zásadní návštěvnost. Díky mizerné nabídce novinek se mohly nárůstem pochlubit i další skoro už zapomenuté filmy, třeba dokument Planeta Česko, drama Hastrman a překvapivě také pět měsíců stará pohádka Čertoviny. Famózní výkon ovšem předvádí poslední týdny Králíček Petr, který i čtyři měsíce od premiéry sbírá zajímavější čísla než ostatní dětské novinky. Mezivíkendově nárůst 88 %, celkem už je film na dostřel metě 200 tisíc diváků.

Do žebříčku zasáhlo hned pět premiér a předpremiér. Nejlépe si vedl horor Delirium, ale je to jednooký král mezi slepými, zhruba jen 5 tisíc diváků. Tiché místo taková čísla udělalo za 1 den. Další dvé béčkové animáky, Příšerky z vesmíru a Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce, nasbíraly každý zhruba 2 tisíce. Na víc nemají nárok, jednak kvůli své kvalitě a pak kvůli konkurenci, v TOP 20 se aktuálně nachází už 8 animáků.

Největším zklamáním je ovšem dvojice českých novinek. Komedie Teambuilding dosáhla na návštěvnost jen něco málo přes 2 tisíce, ovšem s tristním průměrem diváků na představení - 31! To bude hodně rychlý propad dolů. Druhý filmový díl Pata a Mata dopadlo podobně neslavně, ale je nutné si říci, že ani první animované dobroružství dvou nešiků nebyl žádný megahit - 6 tisíc za první víkend a celkem 50 tisíc diváků.

První červnový víkend tak do honičky za lepšími ročními čísly moc nepřispěje, pomůže čtvrteční premiéra zlodějské komedie Debbie a její parťačky? A nebo si budeme muset počkat na záchranu až s dvojkou Jurského světa za tři týdny?
Solo nenadchl ani české diváky

Solo nenadchl ani české diváky

 28. 5. 2018

Nový díl ze série Star Wars neprožil moc dobrý víkend. Oproti optimistickým odhadům přinesl Solo za první tři dny promítání v USA jen polovičku, zhruba 85 miliónů dolarů. A zkrátka přišel také v českých kinech, kde za premiérové čtyři dny přilákal jen něco málo přes 46 tisíc. Pro středně velký film by to byl určitě úspěch, ale v porovnání s dalšími jarními trháky je to zhruba jen pětina toho, co přinesli Avengers a zhruba třetina toho, co utržil Deadpool. Bledne to i v porovnání s dalšími díly Star Wars. Hlavní filmy, Epizoda 7 a Epizoda 8, měly během vánočních premiér alespoň 200 tisíc diváků, i “vedlejší” Rogue One přilákala zhruba 92 tisíc. S podobným vstupem a očekávaným pádem vzhledem k ne příliš pozitivním recenzím čeká Sola v úhrnu tak 120-140 tisíc diváků, což ho v roční tabulce bude řadit do druhé, možná až třetí desítky. Tedy zklamání.

Co za to může? Je hodně faktorů, které máme společné s dalšími zeměmi - Solo doplatil na silnou konkurenci, tři týdny po Avengers a týden po Deadpoolovi je smrtící termín. Také je pravděpodobné, že Solo přišel “příliš brzy” po osmé epizodě. Poslední z Jediů měl premiéru před pouhým půl rokem a navíc dosti podstatně rozdělil publikum. Solo také neskrývá žádný zásadní děj ani nenabízí super herecké obsazení, navíc samotná postava u nás na rozdíl od západních zemí nemá tak vybudovaný kult, protože původní epizody nás ve své premiéře minuly. V našich končinách také zasáhl další faktor, který poslední měsíce určuje úspěšnost filmů - dobré počasí lidi láká ven a ne do multiplexů.

Je tu také ještě jistý fakt přesycení, přední příčky tabulek aktuálně okupují pouze sci-fi a komiksové filmy, občas to narušují animáky pro děti. O tom, že publiku chybí komedie či romantické filmy svědčí, že druhá novinka týdne, prakticky neznámá komedie Knižní klub, si v pohodě sáhla na čtvrté místo. Sice to nejsou nijak úžasná čísla, ale v pohodě film stačil strčit do kapsy většinu žánrové konkurence, českou romantiku Dvě nevěsty a jedna svatba či německou řachandu Fajků, pane učiteli.

Abychom ještě splnili report pro nejvyšší příčky. Deadpool 2 po premiéře mezivíkendově propadl o ne moc příjemných 63 % (jednička měla popremiérový pokles jen 28 %) a jestli to takhle půjde dál, bude mít dvojka co dělat, aby vůbec dohnala čísla z jedničky - to se ještě před týdnem zdálo spíše formalitou. Podobný pokles postihl i Avengers, ti už ale mají nahrabáno a vyhlížejí pomalu, ale jistě první desítku nejúspěšnějších filmů v našich kinech. Příští, maximálně přespříští víkend už tam budou.

Z novinek týdne zmíníme ještě předpremiéru singapurského dramatu Bistro Ramen, které stačilo porazit jen za dvě předpremiérové promítání mnohem více propíranou českou novinku Na krátko. Ta se sotva vešla do první dvacítky a příště už s ní nepočítáme.

Ještě komentář k čerstvě doplněným kompletním datům za duben. Ten letošní byl výrazně slabší než ten loňský (nadupaný hity jako Rychle a zběsile 8, Šmoulové nebo Mimi šéf) a v celkových číslech za první čtyři měsíce se smrskl nadějný náskok roku 2018 oproti loňsku na minimum - v tržbách je to už dokonce mírný pokles. Květnová čísla vypadají díky Avengers a spol samozřejmě lépe, ale i loňský květen byl silný (Strážci Galaxie 2, Piráti z Karibiku 5), takže o tom, zda letošní rok překoná loňský či rekordní předloňský se bude rozhodovat v létě a na podzim.
Deadpool vykopl Avengers z trůnu

Deadpool vykopl Avengers z trůnu

 21. 5. 2018

Dle očekávání sestřelil Deadpool z prvního místa Avengers:Infinity War, jeho vítězství bylo ale ještě přesvědčivější, než se čekalo. 118 tisíc diváků za první víkend je čtvrtý nejlepší komiksový start historie a nejlepší start komiksu, který nepochází z užšího marveláckého univerza. Tenhle rekord sebral druhý Deadpool svému předchůdci, kterého ve startu překonal o více než 30 tisíc diváků. Pokud mu tempo vydrží, měl by si sáhnout na 400 tisíc diváků a pohodlně zaparkovat na druhé letošní příčce za Avengers.

Ti poslední víkend sbírali drobné, konkrétně “jen” 25 tisíc diváků, celkově už ale překonali půlmiliónovou metu a zdaleka ještě nekončí. Z hlediska tržeb už pronikli do druhé desítky nejúspěšnějších filmů české historie a nejpozději příští víkend už se podívají do desítky první. Na dálku teď mohou soupeřit s těmi nejúspěšnějšími americkými filmy, na Mimoně jim chybí už jen nějakých 20 miliónů, což je zhruba 150 tisíc diváků. Deadpool je teď výrazně zpomalil, uvidíme, jak se poperou příští víkend, když do téhle komiksové bitky zasáhne ještě Han Solo ze světa Star Wars.

Na třetí pozici se zatím drží hororové Tiché místo, které vytrvale sbírá diváky, co nepotřebují k uspokojení komiksové převleky a stomiliónový rozpočet. Silný průměr na představení ukazuje, že budou mít dech ještě hodně dlouho a hranice 100 tisíc už není tak nereálná jako na začátku.

Na tržby čtvrté, ale na diváky třetí místo si o víkendu vybojovala animovaná ruská pohádka Hledá se princezna, která se už rozjela v předpremiéře minulý týden a teď bude zkoušet ukrást pro sebe dětskou pozornost, než dorazí pořádná konkurence. O tom, že je dětské publikum vyhladovělé, svědčí stále solidní návštěvnost i starších filmů jako je Králíček Petr nebo V husí kůži, kteří by v normální konkurenci obstáli jen s obtížemi, ale nyní se drží v TOP 20 v horní polovině.

Podobně na tom je dvojka romantických filmů Půlnoční láska a Dvě nevěsty a jedna svatba. Stačí jim pár tisícovek a končí těsně pod stupni vítězů, a to jen s minimálními mezivíkendovými poklesy. Jestli to takhle půjde dal, tak při premiéře dvojky Mamma Mia zbortí romantiky chtivé publikum všechny multikina.
Avengers jsou k nezastavení už třetí víkend po sobě

Avengers jsou k nezastavení už třetí víkend po sobě

 14. 5. 2018

Ani třetí víkend nenašli Avengers přemožitele a dál si pádí do první desítky nejúspěšnějších filmů v českých kinech. Celkově už mají více než 520 tisíc diváků a přes 82 miliónů tržeb a letošní konkurenci nechávají za sebou s velkým odstupem. Třetí film letošního roku a marvelácký kolga Black Panther má po srovnání po třech měsících v kinech zhruba poloviční čísla, letošní dvojka Padesát odstínů temnoty zhruba dvoutřetinová.

Start třetích Avengers byl dle tržeb čtvrtý nejlepší, při srovnání se svými souputníky z první pětky je zajímavé sledovat tempo dalších víkendů. S každým dalším víkendem jsou Avengers o stupínek lepší, mají mírnější poklesy než jejich hlavní konkurenti. Zatím to sice nestačí na přepsání historických tabulek (třeba za třetí víkend), ale ukazuje se, že se svých pozic zatím nehodlají vzdát. Svojí sílu budou muset prokázat už tento víkend proti druhému Deadpoolovi.

Slušné skóre má druhý víkend po premiéře horor Tiché místo, šuškanda se zřejmě už rozšřílila, mezivíkendový pokles byl o pouhých 29 procent a po rozpačitém startu by letošní hororové překvapení přeci jen nakonec mohla čekat po americké krasojízdě slušná zábava i u nás. Levná neděle, kterou multiplexu bojovali proti dramatickým poklesům způsobených jarním počasím, zabrala také pro dvojici březnových premiér, především Králiček Petr nabral solidní sprint (nárůst 68 procent) a už je zase na dostřel retro sci-fi Ready Player One. Oba se dál drží i dva měsíce po premiéře v první desítce a pokukují po metě 200 tisíc diváků. Zlevněné lískty se promítly i do mírnějšího poklesu či naopak až skoro neuvěřitelného růstu i pro další filmy (Coco, Tátova volha), ale nezapomínejme, že ti rostli už z hodně malých počtů.

Nováčci - a že jich bylo požehnaně - neměli proti starým mazákům moc šancí. Nejlépe si vedlo romantická drama Půlnoční láska, ale ani příjmení Schwarzenegger (ano, Arnoldův syn) nepřilákalo více než 11 tisíc diváků. Pátý díl akční zběsilosti Taxi nasbíral 7 tisíc diváků, což v návštěvnosti nebude stačít zřejmě na překonání spíše skromných čísel předešlých tří dílů, troufne si maximálně na úplne první, skoro již dvacet let starý díl. Spíše průměrně se dařilo oceňovanému animáku Psí ostrov, ve filmografii Wese Andersona to bude zřejmě jeden z těch lepších filmů, i když tak úctýhodné vytrvalosti jako Grandhotel Budapešť se asi nedočká.

Německá krimi komedie Jak napálit banku patřila sice ve své domovině k nejúspěšnějším filmům roku 2016, u nás to stačilo ale jen na 3,5 tisíce diváků, úspěšnější byl i měsíc po premiéře třetí Fajků, pane učiteli. Ruská animovaná pohádka Hledá se princezna ani francouzské drama Gauguin také žádný oslnivý start nemají a nechali se porazit i svými slabšími soupeři, třeba čínským animákem V husí kůži, nebo českým dramatem Hastrman.
Avengers dál vládnou kinům, už jsou nej filmem roku

Avengers dál vládnou kinům, už jsou nej filmem roku

 7. 5. 2018

Tak vida, stačilo na to jen 8 dní a třetí Avengers už jsou nejúspěšnějším filmem roku. Za první týden nasbíral hvězdami nabitý kousek z dílny Marvelu více než 330 tisíc diváků, o víkendu přidal dalších 80 tisíc a už pohodlně vede žebříček letošního roku. Pravda, nebylo to až tak těžké, nejbližší konkurent, třetí díl Padesáti odstínů, dřel na podobná čísla skoro 2 měsíce a dál už neporoste. Aktuálně třetí příčku letošního roku okupuje Černý panter, tedy další Marvel, ten má na kontě zhruba 270 tisíc diváků.

Před Avengers je ještě několik dalších milníků. O nějaké ty drobné, zhruba 20 tisíc diváků, vede marveláckou tabulku zatím ještě třetí Thor, ale tato meta bezpochyby padne během několika dnů. Tím se zároveň Avengers stanou i nejúspěšnějším filmem podle comicsu a teď už se budou bít jen s těmi největšími soupeři. V tabulce nejúspěšnějších filmů podle tržeb jsou zatím někde ve čtvrté desítce, průběžné tempo je směruje někam na konec první desítky všech dob. Podle diváků (tedy způsob, jak očistit výsledky o inflaci ceny lístků) se zatím do první stovky nevešli, odhadem to bude s čísly mezi 600 až 700 tisíc zřejmě pátá nebo šestá desítka.

Proti Avengers hraje čas, pěkné počasí výrazně ovlivňuje návštěvnost kin, o víkendu nasbírala první dvacítka velmi podprůměrných 140 tisíc diváků, už za týden a něco vtrhne navíc do kin Deadpool 2 a publikum bude mít najednou jiné rozptýlení. Tento víkend by si měli Avengers ještě oddychnout, čeká je jen několik menších filmů, se kterým si Thanos a spol. poradí stejně jednoduše jako s novinkami uplynulého víkendu.

I velmi dobré recenze a moc pěkné tržby z USA nestačily na to, aby Tiché místo nasbíralo za první víkend více než 20 tisíc diváků, což je trochu zklamání, hororům se poslední roky v českých kinech daří a mnohem méně kvalitní soupeři začali svoji pouť v českých kinech s větší parádou. Tiché místo musí spoléhat jen na šuškandu, která by prodloužila jeho výkon, široko daleko také není žádný žánrový soupeř.

Zbylé novinky týdne dělaly pouze kompars, finské válečné drama Neznámý voják přilákalo ani ne tisícovku diváků, ještě hůře na tom byl francouzský thriller Pomsta, nejhůře dopadl český film Tomáše Magnuska jménem Kluci z hor, na který přišlo ani ne 500 diváků.
Avengers mají skvělý - ale ne rekordní start

Avengers mají skvělý - ale ne rekordní start

 1. 5. 2018

Že bude start Avengers: Infinity War oslnivý se vědělo od začátku, šlo jen o to, jak moc oslnivý opravdu bude. 216 tisíc diváků a 35 miliónů tržeb z něj dělají jeden z nejlepších startů historie, ale na rozdíl od rekordního vstupu na americký kinotrh u nás zůstali Avengers pod stupni vítězů. Z pohledu diváků je to “až” sedmý nejlepší start, z pohledu tržeb je to potom čtvrtý nejlepší otvírák. Lepší jsou stále například Padesát odstínů šedi, sedmé Star Wars, třetí Hobit, ale třeba i poslední dva díly Harryho Pottera nebo Mimoni. Oslnivý start stačil, aby se z hlediska tržeb dostali Avengers rovnou na třetí místo letošního roku.

Třetí Avengers samozřejmě bez zaváhání vedou své žánrové žebříčky. Je to nejlepší komiksový start, nejlepší start mezi Avengers a nebo také nejlepší start v rámci vesmíru Marvelu. V tržbách je to mimochodem spolu s předpremiérami dokonce už rovnou pátý nejlepší marvelácký film a dá se očekávat, že na zbylé čtveřici si pochutná už během tohoto týdne. Z hlediska celkových tržeb míříme někam na 650-700 tisíc, což bude stačit v celkové tabulce někam na šestou desítku, lepší to bude z pohledu tržeb, kde aktuální ceny i díky dražším 3D představením míří k hranici 100 miliónů, což je určitě první desítka všech dob.

Bude zajímavé sledovat, jak se návštěvnost filmu udrží v následujících týdnech, protože na rozdíl od většiny konkurenčních nej otevíráků jdou třetí Avengers do kin v hlavní sezóně a už tento měsíc dostanou hned dva těžké soupeře. Především Deadpool 2 bude za dva týdny i vzhledem k mimořádnému úspěchu jedničky u nás vydatným protivníkem, část diváků potom také odfiltruje nový Star Wars film věnovaný Hanu Solovi, ten startuje už za tři týdny.

I přes mohutnou návštěvnost Avengers se dostaly do TOP 20 i další čtyři novinky týdne. Nejlépe si vedla česká romantická komedie Dvě nevěsty a jedna svatba, 18 tisíc diváků je ale na podobný český hit spíše podprůměrné číslo. Pro srovnání Bezva ženská otevřela s 83 tisíci, Všechno nebo nic s 45 tisíci, tohle je spíše otevírák podobný Pohádce pro Emu.

Zcela vyhořeli Kažišuci, přisprostlá komedie nestačila ani na svého dva týdny starého německého soupeře a nasbírala pouze něco přes 5 tisíc diváků. Naopak Fakjů, pane učiteli 3 jede dál slušným tempem, na kontě už má 105 tisíc a pokud se nestane nic mimořádného, míří stále k hranici zruba 150 tisíc. Německé drama Až na dno startuje na 15. pozici, ani hvězdná jména James McAvoye a Alicie Vikander nepřilákaly více než 500 diváků. Zajímavý je také výskyt maďarského dramatu Měsíc Jupitera, který i když je už online na Aerovodu, nalákal do kina zhruba 300 lidí a to mu stačilo na 20. příčku.
Další slabý víkend, Hastrman nestačil na učitele

Další slabý víkend, Hastrman nestačil na učitele

 23. 4. 2018

Zatímco čerstvě vydaná měsíční čísla za březen 2018 potvrdila dobrou kondici začátku roku, protože divácká návštěvnost za první tři měsíce úhrnem činila už rekordních 4,1 miliónů diváků (s potenciálem překonat poprvé v historii 16 miliónů prodaných lístků za rok), uplynulý dubnový víkend byl bohužel opět mimořádně slabý a do setmělých kinosálů si kvůli hezkému počasí našlo cestu podle výsledků TOP 20 jen něco málo přes 85 tisíc diváků.

Nejlépe se dařilo trojce německé komedie Fajků, pane učiteli, po velmi pěkném otevíráku přidal favorit ještě dalších více než 22 tisíc diváků za druhý víkend a v celkových číslech se už natahuje po číslovce 100 tisíc. Vzhledem k mizerné žánrové konkurenci by mohl klidně myslet i na horní hranici našeho odhadu (150-200 tisíc), rozhodující pro něj budou soupeři z nového víkendu. A tím myslíme nejen Avengers, ale i teenagerskou komedii Kazišuci, která míří na stejné publikum.

O druhé místo se strhla překvapivá bitka. Měřítkem tržeb na tom byl nejlépe Ready Player One, dobrodružná sci-fi podívaná pokračuje úspěšně ve svém pomalejším, ale o to vytrvalejším tempu, celkově jsme už na 150 tisících a těch 200 tisíc plus je stále pořád ještě reálných.

Na diváky byl v souboji o stříbro úspěšnější Hastrman, nový český film ale jinak svým nástupem nijak neoslnil. 10 tisíc diváků za první víkend nenavazuje na zatím hodně úspěšnou tradici “40 tisíc plus” otevíráků pro české filmy s letopočtem 2018 (Tátova volha, Čertoviny, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Prezident Blaník), náročnější téma logicky nemohlo přilákat tolik diváků. Ale pro srovnání - Polednice přilákala za první víkend skoro dvojnásobek, to samé Máj a nejslavnější Kytice před 18 lety dokonce v součtu nasbírala přes 600 tisíc. Na taková čísla si tvůrci Hastrmana budou muset zajít chuť a s obvyklou českou konstantou se koukáme někam na 60 až 70 tisíc.

Druhá novinka týdne, horor Vadí nevadí, startoval skoro se stejnými čísly, což je vzhledem k jeho povědomí vlastně úspěch. Vděcí za to ale hlavně žánrovému nedostatku hororů poslední dobou, i průměrné či podprůměrné kousky typu Winchester nebo Insidious na tom byly letos podobně.

Třetí novinkou týdne byl čínský animák V husí kůži, který naopak měl reklamy relativně hodně, ale více než na 4 tisíce diváků to nestačilo. Dětské filmy během letního víkendu popadaly nejvíce, Králíček Petr začíná významně ztrácet na svého dosavadního souputníka, Ready Player One, Sherlock Koumes bude ve výsledku rád za 25 tisíc a se žebříčkem se už zřejmě definitivně loučí Coco a Pračlověk.

Ze starších hitů by si určitě lepší čísla přál The Rock a jeho Rampage: Ničitelé. Zázrak s Jumanji se opakovat nebude, celkově se bavíme maximálně o 50 tisících. Naopak relativně slušná čísla generuje Rudá volavka, která pokukuje překvapivě po hranici 100 tisíc, na dostřel je jí také pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim, které si aktuálně může gratulovat k překonání svého pět let starého předchůdce. Své pozice také už vyklízí Tomb Raider, který zřejmě jen tak tak přeleze ne úplně slavná čísla dvojky původního Tomb Raidera.

Výživnější čísla a rekordy si slibujeme už od nadcházejícícho víkendu, kdy do kin dorazí třetí Avengers a doufejme zachrání zatím tragická dubnová čísla.
Německý učitel byl lepší než americký drsňák

Německý učitel byl lepší než americký drsňák

 17. 4. 2018

Hned pět nových filmů se tento týden pokoušelo spravit mizernou návštěvnost minulého víkendu. Nejúspěšnější byl v této snaze dle očekávání třetí díl německé komedie Fajků, pane učiteli. 54 tisíc diváku za prvni čtyři dny je o něco slabší otevírák než měla dvojka, ta si sáhla na neuvěřitelných 70 tisíc, což je dodnes nejúspěšnější premiéra filmu, který není původem z ČR, USA či Británie. Každopádně podobný start pro trojku znamená, že by se měla v součtu pohybovat někde v rozmezí 150 až 200 tisíc. A ještě pro zajímavosti - Fajků, pane učiteli, je velmi populární v rodném Německu, kde to minulý rok byl druhý nejúspěšnější film.

Další dvě novinky týdne se vmáčkly na třetí a čtvrtou příčku víkendového žebříčku. Lepší byla dobrodružná rubačka Rampage: Ničitelé. Nový film, kde hlavní roli hraje The Rock, utržil jen něco přes 14 tisíc, což je spíše zklamání. Nedávný Tomb Raider měl za první víkend více než dvojnásobek a nenápadný, ovšem neskonalé vytrvalejší film Jumanji, na tom bylo ještě o kousek lépe. Je to podobný otevírák jako měl předloni předchozí film dvojice The Rock a Brad Peyton (režisér) - San Andreas. V součtu to tedy bude zřejmě okolo 30-40 tisíc, což je na superhvězdu málo.

Naopak nová česká komedie Pepa i přes mnohem menší propagaci přitáhla skoro 9 tisíc, což jí pohodlně stačilo na bramborovou medaii. Je to první český film letošního roku, který v premiéře utržil méně než 40 tisíc, ale přesto to je relativně slušný výsledek. Varovným prstem je pouze průměr diváků na představení, necelá stovka znamená, že se nedočká zřejmě příliš mnoho repríz, a tak ho asi nečeká příliš dlouhá pouť v TOP 20.

Mezi novinky týdny se vklínil na druhou příčku Ready Player One, který poctivě sbírá diváky a za tři víkendy už jich má skoro 150 tisíc. Nový Spielbergův film na dálku soupeří s dětským Králičkem Petrem, který startoval o týden dříve a jejich návštěvnost je velmi podobná. Pro oba dva filmy by neměl být problém dostat se nad 200 tisíc, dál už to ale půjde ztuha a v letošní desítce se udrží zřejmě jen první polovinu roku. Naopak solidní čísla stále generuje Tátova volha, aktuálně už má 250 tisíc diváků. Sice to bude v té slabší polovině filmů Jiřího Vejdělka, ale minimálně jeden skalp by si zatím nejúspěšnější český film letošního roku mohl urvat - v USA zatím neporazitelný Black Panther už má navrh jen 20 tisíc diváků a jeho pohyb v TOP 20 se už prakticky zastavil.

Do TOP 20 se vklínily ještě dva nové speciály. Předpremiéra čínského animáku Husí kůži nalákala během dětské neděle zhrubu tisícovku diváků a do ostrého boje půjde tento čtvrtek již proti značně obouchaným soupeřům jako je Sherlock Koumes. Oceňovaný francouzský snímek Foxtrot se do TOP 20 dostal s pouhou šestistovkou diváků.

Návštěvnost kin víkend od 11. 4.
Teroristka
1.
4,6 M
3.
4,2 M
4.
4,1 M
5.
3,3 MNejúspěšnější filmy 2019 v ČR
Ženy v běhu

Nejúspěšnější filmy 2019 v USA
Captain Marvel
1.
394,1 M
2.
167,7 M
4.
110,5 M
5.
110,2 M


Nejúspěšnější filmy 2019 celkem
Captain Marvel


Nejúspěšnější filmy 2018

Které filmy letos v českých kinech bodují? Které přilákaly nejvíce diváků, měly největší tržby či se udržely nejdéle na prvním místě? Podívejte se na průběžně aktualizovanou tabulku.
Filmy 2018 - Animované filmy 2018 - České filmy 2018 - Horory 2018 - Komedie 2018 - Filmy 2019