Spouštíme kompletní databázi českých kin

Spouštíme kompletní databázi českých kin

 3. 10. 2018

Abychom rozšířili náš web o další zajímavé věci, rozhodli jsme se zmapovat kompletní přehled českých kin. Několik týdnu jsme pracovali a sbírali data ze všech možných zdrojů, abychom mohli nabídnout zatím nejpodrobnější databázi českých kin na internetu. Nešlo jen o to vzít seznam kin a dát k nim klasické věci jako adresa, město či kontaktní informace, šlo nám především podívat se na jejich vybavení, historii či všechny možné parametry.

Vstup do tohoto přehledu najdete na http://www.kinomaniak.cz/kina a jak vidíte, v jednoduchém katalogu si můžete filtrovat kina nejen podle základních parametrů jako je kraj či město, ale také podle typu (zda je to jednosálové kino, vícesálové kino, letní kino či multikino), dále podle toho, zda ho vnímáme jako aktivní (pravidelně promítá), dočasné (promítá nárazově) nebo neaktivní (nemáme dostatečné informaci či je kino opravdu dočasně zavřené). Také jsme začali přidávat i vybraná zrušená kina, ale to bude ještě běh na dlouhou trať.

U každého kina jsme také dohledali - pokud to bylo možné - jaké přesné parametry má. Tedy nejen počty sálů, ale i konkrétní kapacity, velikost plátna a co to šlo i podrobné technické vybavení - tedy typ projektoru, zvukového procesoru či serveru. Z toho vyplývá, že si můžete jednoduše zjistit, která všechna kina jsou u nás digitální, která naopak ještě dokáží promítat 70 mm, kde si můžete vychutnat film v maximální obrazové kvalitě 4K a nebo s prostorovým zvukem Dolby Atmos. A jako třešničku na dortu jsme potom přidali různé žebříčky - jaká kina jsou největší, nejstarší či byly první digitální.

A jaká jsou naše průběžná čísla? Zatím evidujeme 720 aktivních či dočasných kin, které mají dohromady více než 950 sálů a jejich celková kapacita je více než 100.000. Pokud jste majitelem konkrétního kina nebo znáte informace o něm, budeme rádi když se nám ozvete na náš email a pomůžete nám naší databázi rozšířit.

P. S. Speciální díky za pomoc a obsah patří Ondru Beckovi a webu www.digitalnikino.cz.Nejúspěšnější filmy 2018

Které filmy letos v českých kinech bodují? Které přilákaly nejvíce diváků, měly největší tržby či se udržely nejdéle na prvním místě? Podívejte se na průběžně aktualizovanou tabulku.
Filmy 2018 - Animované filmy 2018 - České filmy 2018 - Horory 2018 - Komedie 2018 - Filmy 2019