Klaun Pennywise vystrašil i české diváky

Klaun Pennywise vystrašil i české diváky

 11. 9. 2017

Po masivním otevíráku v USA (117 miliónů za první víkend je nový hororový a zářijový rekord) se parádního přijetí dočkala hororová adaptace TO i u nás. Téměř 60 tisíc diváků za první víkend je také novodobý český hororový rekord, nedávná Anabelle 2 se tak mohla z primátu těšit pouhý měsíc. V žebříčku letošních startů je to sice "až" dvanáctá příčka, ale před TO jsou vlastně jen slavná pokračování či jiné zavedená jména. Na nové TO se chodilo pro srovnání mnohem více než třeba na Dunkerk, Šmouly nebo Spider-Mana a vzhledem ke slabým zářijovým premiérám by si mohlo v pohodě sáhnout na poctivých 200 tisíc.

Před Stephenem Kingem se musel v žebříčku poklonit jednak Jan Svěrák, jehož Po strništi bos začíná vykazovat známky velkého zpomalení (53 % mezivíkendový pokles) a v celkových číslech má zatím jen 335 tisíc diváků. V čistě víkendových tržbách je to ve svěrákovském souboji pokles i proti Třem bratrům, do očekávané mety půl miliónů se tak film bude muset ještě hodně nadřít. TO odsunulo z první příčky i dalšího českého zástupce, animovaný Hurvínek také výrazně zpomalil, oproti premiérovému víkendu dokonce o 65 %, což při srovnání s dalšími moderními českými animáky je pro druhý víkend hrozivé procento, které mu nedává moc velké šance držet se v popředí diváckého zájmu i v dalších týdnech.

Z novinek týdne se ještě chodilo na nový český dokument Červená (ačkoliv vyšel zároveň online), ještě o něco lepší čísla měla nostalgická obnovená premiéra Terminátora 2, který se do kin vrátil po více než 25 letech. V celkových číslech žádné velké změny nejsou, Já padouch 3 pořád vede letos na diváky, za to Piráti z Karibiku 5 na tržby, zajímavý hon na kočku a myš hrají v druhé desítce Emoji ve filmu a Annabelle 2, kteří po drsném souboji první víkend nenápadně míří k hranici 150 tisíc diváků, kterou letos zatím překonalo jen 17 filmů.Nejúspěšnější filmy 2018

Které filmy letos v českých kinech bodují? Které přilákaly nejvíce diváků, měly největší tržby či se udržely nejdéle na prvním místě? Podívejte se na průběžně aktualizovanou tabulku.
Filmy 2018 - Animované filmy 2018 - České filmy 2018 - Horory 2018 - Komedie 2018 - Filmy 2019