Jaké budou nejúspěšnější filmy druhé poloviny roku?

Jaké budou nejúspěšnější filmy druhé poloviny roku?

 27. 6. 2017

Polovinu roku už máme za sebou a tabulka nejúspěšnějších filmů má zatím následující pořadí: První po výborném startu pátí Piráti z Karibiku, na druhém místě Padesát odstínů temnoty, třetí příčku zatím drží s malým odstupem Kráska a zvíře. Hranici 200 tisíc diváků překonalo zatím ještě dalších 7 filmů. Kdo další má šanci v druhé polovině roku promluvit do první desítky? Prosíme, tady jsou naše tipy.

Já, padouch 3

Ačkoliv třetí díl populární série startuje ještě v červnu, tržbami už ho zařadíme do druhé poloviny roku, kde bude sbírat naprostou většinu svých čísel. Ještě po druhém díle (258 tisíc diváků) bychom ho označili pouze za solidní hit, jenže pak spin-off Mimoni překonal 830 tisíc a stal se nejúspěšnějším filmem roku 2015. Horečka žlutých pidižvíků sice už není taková jako před dvěma lety, přesto by mělo být o prázdninovém hitu jasno. Náš tip: 450 tisíc


Dunkerk

Výlety Christophera Nolana mimo netopýři trilogii u nás mají velmi pěkná čísla, teď se po několika sci-fi příbězích ale pouští Nolan do oblasti válečných filmů, která u nás negeneruji až takový zájem. Čísla Pearl Harboru nebo Zachraňte vojína Ryana (plus mínus 400 tisíc) by Dunkerku určitě slušeli, ale letní načasování a soupeři mu budou boj stěžovat. Přesto pokud si máme vybrat z filmů, kteří jdou proti sobě na konci července, věříme více Nolanovi a ne Lucu Bessonovi. Valerián u nás bude mít pravděpodobně větší úspěch než v USA, kde už je teď odepisován, ale absence hlavní hvězdy mu uškodí. Náš tip pro Dunkerk: 200 tisíc.


Po strništi bos

Velká divácká očekávání jsou spjaty s každým novým filmem Jana Svěráka, ostatně 4 z jeho 8 celovečerních filmů mají alespoň 1 milión diváků a to včetně Obecné školy, na kterou Po strništi bos navazuje. Ale příklad Zahradnictví ukázal, že jen z nostalgie žít nejde (100 tisic diváků vs 1 miliónů diváků na Pelíšky) a Svěrák bude muset zahrát i na další struny, podobně jako to loni dokázal s druhým dílem Anděla Páně režisér Jiří Strach. Cokoliv pod 500 tisíc bude pro Svěráka zklamání, 1 milión se zdá ale aktuálně jako hodně daleká meta. Náš tip: 700 tisíc.


Hurvínek
České animáky sice nemají tak dlouhou tradici, jako jejich (američtí) kolegové, ale projevuje se tu velká míra patriotismu a také síla značky z jiné předlohy. Ostatně posuďte sami: Čtyřlístek ve službách krále (270 tisíc), Lichožrouti (300 tisíc), Kozí příběh (300 tisíc). Hurvínek by tak měl pomýšlet na podobnou hranici, ostatně jeho animovaní soupeři jsou během srpna slabší (Velká oříšková loupež, Emoji ve filmu), ubrat diváky mu může spíš další český očekávaný hit Po strništi bos (premiéra dva týdny před). Náš tip: 250 tisíc.
Kingsman: Zlatý kruh

Prvního Kingsmana náročnější diváci zbožňovali, dočkal se však i přes neznámou značku u nás velmi slušné návštěvnosti (116 tisic). Dvojka už má na čem stavět, navíc vstupuje do do kin v září, kdy široko daleko nebude pořádná konkurence. A vlastně ve svém oboru - tak trochu nekorektní zábava pro mladší ve stylu Jamese Bonda - letos nemá vlastně žádnou konkurenci. Má tak šanci si šáhnout na lepší čísla než předchůdce: Náš tip: 200 tisíc.


Thor: Ragnarok

Podzim bude ve zmamení tvrdého souboje comicsových obrů DC a Marvel. My sázíme na Marvel a to hned z několika důvodů 1.) Thor startuje o 2 týdny dřív než Liga spravedlnosti. 2.) Každý nový Marvel včetně Thora má o něco lepší výsledky než předchozí díl. 3) U nás průměrná Wonder Woman (80 tisíc diváků) potvrdila, že Čechy baví více pohodovější Marvel než temnější DC. Náš tip: 200 tisíc


Paddington 2

Poslední dva měsíce budou nabité dětskými filmy, ale většina z nich se opírá o zcela nové a pro děti neznámé značky. Vedle české Lajky jdou do boje oslíci přítomní u zrození Ježíše (The Star) či roztomilí býci (Ferdinand) a českou premiéru pixarovky Coco distributor raději odložil po neúspěchu Vaiany až na leden 2018. Otevírá se tak prostor pro konkurenci a z ní nám nejlepé zní roztomilý medvídek Paddington. Jednička přitáhla 140 tisíc diváků a my tipujeme, že by dvojka mohla dát klidně 200 tisíc.


Star Wars: Poslední z Jediů

Osmá epizoda Star Wars je očekávaný vánoční megahit a nic menšího plné kinosály se od něj nečeká. Zatímco sedmá epizoda, Síla se probouzí, u nás udělala moc pěkných 627 tisíc, loňská “vedlejší” epizoda Rogue One pouhou třetinu. Kde byla chyba? V Andělu Páně 2, který opanoval vánoční žebříčky nebo v absenci hlavních hrdinů? Poslední z Jediů tyto dvě slabiny mít nebude, přesto je jeho pozice o něco horší než před dvěma lety a například pokles mezi epizodou I a II z původní trilogie byl zhruba 25%. Podobně to vidíme i tady, takže náš tip: 500 tisíc.


Špindl

Vyzvat na souboj Star Wars bude chtít letošní Vánoce český zástupce Špindl. Do boje jde se slušným obsazením (Jakub Kohák, Anna Polívková) a vědomím, že sezónní komedie mají u Čechů zaručený úspěch. Tématicky velmi podobná Padesátka udělala před dvěma lety v přímé konkurenci se sedmou epizodou Star Wars slušných 170 tisic diváků a letní Špunti na vodě už mají na kontě 270 tisíc a ještě nemají dost. Náš tip: 200 tisíc.


Desátý tip necháme otevřený pro několik černých koňů, kteří mohou překvapit.
  • Sněhulák - protože Jon Nesbo a jeho Harry Hole je u nás velmi populární
  • Nejsledovanější - protože je to film o Youtuberech.
  • Milada - ambiciózní drama ve stylu Masaryka
A jaké jsou vaše tipy? Nesouhlasíte s našimi odhady? Můžete se rozepsat v komentářích!Nejúspěšnější filmy 2018

Které filmy letos v českých kinech bodují? Které přilákaly nejvíce diváků, měly největší tržby či se udržely nejdéle na prvním místě? Podívejte se na průběžně aktualizovanou tabulku.
Filmy 2018 - Animované filmy 2018 - České filmy 2018 - Horory 2018 - Komedie 2018 - Filmy 2019